Na naše studenty jsme velmi hrdí a obzvláště na ty, kteří naši školu reprezentují ve sportovních, jazykových, tanečních a dalších soutěžích. Naše škola již potřetí v řadě vyhrála Pohár pražských škol, což svědčí o výborné úrovni sportovní přípravy na naší škole.
Letošní roční SOV začíná tradičně obvodními koly. Soutěž Prahy 5 a 13 proběhla na ZŠ Trávníčkova 11.4.2022. Závodů se zúčastnilo jedno družstvo naší školy a 11 jednotlivců. Po loňském úspěchu na republikovém finále byla laťka nasazena velmi vysoko. Ale naši závodníci nezklamali. Od první disciplíny jsme byli ve vedení a díky skvělým výkonům celého týmu jsme vedení udrželi až do poslední disciplíny. Družstvo, které tvořili Matěj Moravec, Daniel Sidor, Matouš Šebesta, Adam Lang, Verča Šišmová, Linda Wolnerová, Simona Stuchlíková a Ema Moravcová, postoupilo do krajského kola. V soutěži jednotlivců jsme získali 10 medailí. Zlatou vybojovali Filip Wollner, Verča Šišmová, Daniel Sidor, Ema Moravcová, Martin Voplakal, Simona Stuchlíková a Matěj Moravec. Stříbrnou medaili získala Linda Wollnerová, Nina Sidorová a Matouš Šebesta. Ani ostatní se ve startovním poli neztratili. Soutěž provázelo slunečné počasí a přátelská atmosféra. Dárkem od pořadatelů pro všechny soutěžící byla vstupenka do Hop Arény v Čestlicích, což sportovci ocenili. Děkujeme za reprezentaci naší školy a těšíme se na další soutěže, kde bude naše škola vidět.
Na začátku dubna se chlapci 8. - 9. tříd zúčastnili turnaje v odbíjené. I když se turnaje zúčastnily pouze 4 školy, všichni si dobře zahráli. Chlapci vybojovali bronzové medaile, když na 3 sety porazili ZŠ V Remízku. Děkujeme všem za vzornou reprezentaci školy.
Na začátku dubna se děvčata 8. - 9. tříd zúčastnila turnaje v odbíjené. I když se turnaje zúčastnily pouze 4 školy, všechny si dobře zahrály. Děvčata přivezla stříbrné medaile, když po vyrovnané hře porazila domácí ZŠ Radotín. Děkujeme všem za vzornou reprezentaci školy.
POPRASK - Přespolní běh
II.stupeň
23.9.2021 se uskutečnila soutěž v přespolním běhu. Byl to závod, který jako jediný proběhl v loňském roce na podzim a kterému ani letos covid nezabránil v uskutečnění. Jedná se o soutěž, která závodníky hodně prověří a nám se v ní většinou hodně daří. Ani v letošním roce jsme neodjeli z Radotína s prázdnou. Nejlépe si vedly dívky 6. – 7. třídy, které si i přes neúčast jedné nominované dívky, vybojovaly stříbrné medaile za druhé místo. Zlato jim uteklo o jeden jediný bod. Děvčata běžela výborně a z druhého místa měla velkou radost. Chlapci ze stejné kategorie ze sebe vydali maximum a bylo z toho krásné 3. místo a zasloužené bronzové medaile. V cíli toho měli všichni dost a dlouho se dávali dohromady. Radost se nakonec dostavila. Velmi odhodlaně šly do soutěže věčně čtvrté dívky z 8. – 9. třídy. Chtěly toto umístění prolomit a zabojovat o medaili. Jejich odvaha a výborný běh se vyplatily a konečně se dívky mohly radovat z medaile. Jejich bronzová medaile pro ně měla cenu zlata. Radost byla veliká. Všem účastníkům soutěže děkuji za vzornou reprezentaci školy, za výborné výkony a bezvadnou atmosféru během soutěže. Byli jste všichni skvělí. A kdo pro školu vybojoval medaile?
dívky : Veronika Šišmová, Alžběta Doležalová, Magdaléna Navarová, Tereza Šneidrová
chlapci : Petr Křepelka, Viktor Zimmermann, Matěj Moravec, David Huk, Jiří Horák
dívky: Elen Hoffmannová, Magdaléna Šídlová, Sofie Fraňková, Olga Vakarčuková, Sára Zelenková
Sazka olympijský víceboj 2021
12.ročník Sazka olympijského víceboje vyvrcholil v Brně, kde se uskutečnilo republikové finále.
Letošní ročník SOV opět vyvrcholil v Brně v pěkném sportovním areálu Vysokého učení technického. Tentokrát přijelo na soutěž do Brna přes 580 sportovců z celé republiky. Za dodržování přísných hygienických opatření proběhly dva dny soutěží. Letos jsme měli také štěstí na krásné počasí. Nechybělo povzbuzování olympioniků a moderátorů Honzy Smetany a Štěpána Škorpila, kteří vytvořili během soutěží skvělou atmosféru.
Do soutěže družstev ( zúčastnilo se 73 družstev z celé republiky) se nominovalo na jaře 8 žáků naší školy. Závodníci dva dny bojovali o co nejlepší výsledky v deseti disciplínách. Prožili velkou radost z osobních rekordů, byli vyčerpaní z únavy po výkonu a došlo i na pár slz po nevydařených pokusech v některé disciplíně. Ale to vše ke sportu patří. Krásné bylo pozorovat, jak si všichni fandí, pomáhají si, jak se přátelí s ostatními závodníky a bylo vidět, že je soutěžení baví. Všichni šli do soutěže s plným nasazením a na výsledcích to bylo vidět.
Jak jsme si letos vedli?
Družstva
V soutěži družstev jsme po každé disciplíně šplhali výš a výš k lepšímu závěrečnému výsledku. Konečné 14. místo bylo milým překvapením pro všechny účastníky. Dosáhli jsme na nejlepší výsledek ze všech družstev z Prahy. A ze 73 družstev z celé republiky je 14. místo bezvadné a bylo pro všechny překvapením. Příprava během prázdnin se vyplatila. A o soutěži jednotlivců to platilo dvojnásob.
Jednotlivci
Přivezli jsme 1 medaili a čtyři žáci skončili v první desítce. A to je fantastický úspěch.
Největším překvapením bylo 2. místo Emy Moravcové v kategorii ročníku 2011. Celou soutěž se Ema pohybovala v první pětce a poslední disciplíny ji vyšvihly na stříbrnou příčku. Nejlépe si vedla ve skoku dalekém( 1. – 4,22m), v běhu na 60m( 2. – 9,63s) a v trojskoku(2. – 6,15m). Velká gratulace !!!
Již zkušená Veronika Šišmová si opět vylepšila loňský výsledek o jedno místo a skončila na výborném 4. místě jen 50 bodů od bronzu. Nejlépe si vedla v soutěži lehy - sedy (1), plavání(1) a v klikách( 2) . Výborné výkony. Příští rok se nabízí již medailové zlepšení. Gratulace za všechny osobáky.
Další příjemné překvapení bylo 6. místo Matěje Moravce, který opět zabodoval ve skoku dalekém ( 1) v trojskoku(2) . Matěj se stále zlepšuje. Další ročník bude pro něj výzva a možná boj o medaili.
Ještě se do desítky dostala Linda Wollnerová, která vybojovala 7. příčku a také si vylepšilo loňské pořadí. Díky tréninku si zlepšila osobní rekord v klikách (1) a v plavání (3) a zlepšila si výsledky i dalších disciplín. Je vidět, trénink se vyplácí. Další závodníci se již do desítky nevešli, ale přesto některé jejich výkony stojí za zmínku. Nina Sidorová skončila v plavání 4 a ve shybech 7. Daniel Sidor vyhrál ve své kategorii plavání, Martin Voplakal hodil míčkem 54m a Adam Minařík běžel 1000m za 3.57 min. Všem patří velká gratulace za výbornou reprezentaci Prahy a naší školy.
Letos velká spokojenost. První medaile, další krásná umístění a ještě zážitky s doprovodným programem, který jsme si náramně užili. Děkujeme realizačnímu týmu soutěže za odvahu v této době soutěž uskutečnit, za skvělou organizaci a vytvoření výborných podmínek pro závodníky i učitele.
Reprezentantům školy děkuji za parádní zážitek, za spolupráci, výborné výsledky a těším se na další ročník. Jsem ráda, že se povedlo přivézt nejen první medaili, ale také skvělé další umístění. Tentokrát bude výzva tyto výsledky zopakovat. A já věřím, že to příští rok dokážete.
J.M.
Ve dnech 4 .6. a 11. 6. 2021 proběhlo na naší škole školní kolo Sazka olympijského víceboje, kterého se zúčastnilo 17 vybraných dívek a chlapců ročníků 2007 až 2011. Oba dva dny soutěže absolvovali závodníci 5 disciplín. Bohužel několik nadějných závodníků se během víkendu zranilo a soutěž nemohli dokončit. Nakonec soutěž dokončilo 7 dívek a 6 chlapců. Soutěž je fyzicky velmi náročná a vyžaduje od soutěžících hlavně všestrannost. Ti nejlepší prokázali jak sílu, rychlost, techniku i vytrvalostní předpoklady. Výhodou měli ti, kteří již z loňska měli se soutěží zkušenosti. Do týmu, který je přihlášený do republikového finále byli nominováni tito závodníci: Ema Moravcová, Nina Sidorová, Linda Wollnerová, Veronika Šišmová , Matěj Moravec, Štěpán Kraus, Martin Voplakal a Štěpán Walter. Pokud naši školu vyberou do finále této soutěže, čeká závodníky prázdninový trénink, aby v republikovém finále v Brně naše škola zase byla vidět. Gratulace k nominaci a poděkování za vzorné chování během školního kola patří všem. Děkuji za spolupráci panu učiteli Lukáši Petrusovi a Ondrovi Zajíčkovi( 9,B) za pomoc při organizaci soutěže.
J.M.
Po dlouhých měsících bez školních sportovních soutěží se naši žáci dočkali. První soutěží na začátku nového ročníku POPRASKU byl, jako každý rok, přespolní běh. Pořadatelé tentokrát zvolili hygienicky bezpečnější formu soutěže a to intervalový běh na čas. Každý závodník obdržel startovní číslo a čip. Startovalo se po 5 sekundách a výsledné časy určovaly pořadí soutěžících. Družstvo s nejnižším součtem pořadí vyhrálo.
Naše škola soutěžila ve všech kategoriích. Je skvělé, že se podařilo navázat na úspěchy let minulých. Tři zlaté, jedna stříbrná a dvě bronzové medaile to je velký úspěch našich žáků a žaček.
1. stupeň ZŠ
Zlaté medaile vybojovaly žákyně 4. – 5. třídy Ema Moravcová, Tereza Hotovcová, Ema Šedivá, Alena Kuberová a Eliška Šebestová. Ema Moravcová byla oceněná jako nejrychlejší závodnice této kategorie. Dívkám patří velká gratulace.
O stříbrné medaile v závodě úspěšně zabojovali chlapci 2. – 3. třídy Vilém Fleischmann, Michail Bontari, Maksim Bychenko a Harald Hejsek. Chlapci měli z medaile velkou radost a my s nimi také.
Ani děvčata neodešla s prázdnou. Dívky 2. – 3. třídy doběhly na třetím místě a odvezly si krásné bronzové medaile. Byla to Sofie Špačková, Gabriela Kochanová, Julie Stadlerová a Magdaléna Langová. Nejrychlejší dívkou v této kategorii byla vyhlášená Sofie Špačková. To je výborný výsledek a příslib do budoucna.
I kategorie žáků 4. – 5. tříd získala medaili, bronzovou za třetí místo. O radost se podělili Antonín Švarc, Tomáš Novák, Jan Švarc a František Pech.
Gratulace všem závodnicím a závodníkům a pochvala za vzornou reprezentaci školy.
2.stupeň ZŠ
Dvě zlaté medaile a dva postupy do pražského kola. To se již dlouho v přespolním běhu naší škole nepodařilo. Letos o účast v pražském finále úspěšně zabojovala nastupující generace dívek z 6. – 7. tříd a končící úspěšní sportovci z devátých tříd. Dívky vybojovaly zlato i s nejlepším výsledkem ze všech družstev s nejnižším číslem pořadí - 16( 1, 4,5,6). A kdo pomohl k vítězství? Alžběta Doležalová, Linda Wollnerová, Sofie Fraňková, Julie Špačková a Anežka Brožová. Alžběta Doležalová byla jako naše třetí běžkyně vyhlášena nejrychlejší závodnicí této kategorie. Parádní výkon a výsledek. Gratulace pro všechny dívky.
Dívky vyhrály suverénně. Chlapci se museli o vítězství přímo poprat. Pořadatelé to neměli jednoduché. Součet bodů na 1. a 2. místě byl 26. Kdo tedy zvítězí? Rozhodovalo až umístění 4 závodníka, které jsme měly lepší a které rozhodlo o našem vítězství. To bylo napínavé. Kluci se vydali ze všech sil a vítězství si všichni zasloužili. A kteří deváťáci vyhráli? Vít Novotný, Aaryan Tahir, Tomáš Hotovec, Josef Novotný a Matyáš Koppel. Velká pochvala za bojovnost a gratulace za velký úspěch celého družstva.
Dvě kategorie získaly nepopulární 4. místo. I jim patří dík za velkou snahu, i když soupeři byli tentokrát lepší. Snad to vyjde příště.
Všem velký dík za reprezentaci školy. Jsme hrdí, že Weberka byla zase vidět. Ať se daří i v dalších soutěžích v zimě nebo až na jaře.
Do krásného sportovního areálu Vysokého učení technického se sjelo do Brna 570 sportovců z celé republiky. Za dodržování přísných hygienických opatření proběhly dva dny soutěží. Krásné počasí, povzbuzování olympioniků a moderátorů Honzy Smetany a Štěpána Škorpila, vytvořilo během soutěží skvělou atmosféru.
Do soutěže jednotlivců se nominovalo 6 žáků naší školy. Dva dny bojovali všichni o co nejlepší výsledky. Prožili hodně radosti z osobních rekordů, padali vyčerpáním z únavy po výkonu a došlo i na pár slziček po nevydařených pokusech v některých disciplínách. Ale to vše ke sportu patří. Krásné bylo pozorovat, jak si všichni fandí, pomáhají si, jak se přátelí s ostatními závodníky a bylo vidět, že je soutěžení baví.
Výsledky v této soutěži nejsou zadarmo. Během prázdnin měli možnost naši sportovci zlepšovat svoji fyzickou kondici podle rad a návodů. Někteří absolvovali soustředění s oddíly, jiní se věnovali tréninku individuálně. Deset různých disciplín je velká zátěž a vše natrénovat je hodně těžké. Každému sedí jiné disciplíny. Někdy se vše vydaří, jindy něco úplně nevyjde.
A jak vše dopadlo?
Všichni šli do soutěže s plným nasazením a na výsledcích to bylo vidět. Tři žáci skončili v první desítce. A to je fantastický úspěch. Nejlépe si vedla již zkušená Veronika Šišmová , která si vylepšila loňský výsledek o jedno místo a skončila na výborném 5. místě. Nejlépe si vedla ve shybech (3), plavání(3)a v klikách( 4)
Milé překvapení bylo 7. místo Matěje Moravce, který se blýskl ve skoku dalekém( 1)v trojskoku(2) a v běhu na 60m(3).
Do třetice se do desítky dostala Linda Wollnerová, která vybojovala 8. příčku a překvapila sama sebe v klikách (2),v plavání (4) a medicinbalu(7) Všem patří velká gratulace za výbornou reprezentaci Prahy a naší školy. Další závodníci sice nedosáhli na přední umístění, přesto si vysloužili potlesk diváků za výborné dílčí výsledky.
Pěkného výsledku dosáhla Tereza Hotovcová, která skončila na hezkém 22. místě. Nejlépe jí vyšlo plavání (5) a hod míčkem (7).
Elen Hoffmannová výhrála skok daleký výkonem 5,15m a byla ještě 3 v běhu na 60m a trojskoku. Celkově se umístila na 25.místě. V nejpočetnější kategorii ročníku 2006, kde se zúčastnilo 99 chlapců, obsadil Ondra Zajíček pěkné 32. místo. V jeho nejsilnější disciplíně( skoky přes švihalo)vybojoval s 299 přeskoky parádní 13. místo.
Na medaili jsme sice nedosáhli, ale soutěž i s doprovodným programem jsme si náramně užili. Děkujeme realizačnímu týmu soutěže za odvahu v této době soutěž uskutečnit, za skvělou organizaci a vytvoření výborných podmínek pro závodníky i učitele.
Reprezentantům školy děkuji za skvělý zážitek, za spolupráci, výborné výsledky a těším se na další ročník. Příště budeme ještě zkušenější a věřím, že medaili přivezeme.
J.M.
Vážení rodiče a žáci,
ve školním roce 2013/2014 se povedl naší škole rekordní úspěch v účasti v Poháru pražských škol. V uplynulých dvou letech jsme slavili vítězství v Malém poháru DDM Prahy 5 a tak nás letos čekal krok nejtěžší - třetí vítězství za sebou!
Po pěti úvodních disciplínách seriálu - přespolním běhu, stolní tenisu, plavání, florbalu a přehazované jsme měli plný počet bodů! V dalších soutěžích - fotbalu, vybíjené a nohejbalu jsme získali také vysoké ohodnocení a tak jsme na druhou školu v pořadí - ZŠ Radotín - získali rekordní náskok šestnáct bodů!
Protože se nám tedy povedlo zvítězit potřetí za sebou, putovní Malý pohár doputoval a zůstane již navždy v naší škole. Tímto děkujeme všem žákům, kteří na tomto úspěchu podíleli, stejně jako Mgr. Evě Dvořákové, Mgr. Martině Kurčíkové a Mgr. Janě Myšákové, které měly letos na starost 4.-5. třídy. Dále ale nemůžeme zapomenout i na žáky, kteří se podíleli na zisku poháru v minulých letech, stejně jako na ostatní vyučující, kteří svou prací přispěli k historickému úspěchu školy.
Možná trochu symbolicky se tak na slavnostní předávání cen spolu s žáky prvního stupně dostavili zástupci druhého stupně - sedmých tříd. Ti totiž jako první získali před lety Malý pohár a založili tak úspěšnou sérii. Jejich role ale byla trochu jiná a neméně příjemná. Z rukou ředitele DDM Prahy 5 - Mgr. Jiřího Dolejše obdrželi gratulaci a poukázku na sportovní zboží za další úspěch v moderní historii naší školy. Druhý stupeň totiž v konkurenci 19 škol na obvodu Prahy 5 uspěl a ve Velkém poháru se dostal na stupně vítězů!
Na druhém stupni se v průběhu roku soutěžilo v těchto disciplínách: přespolní běh, fotbal, stolní tenis, plavání, florbal, basketbal, přehazovaná, volejbal, atletika, vybíjená, softbal, přehazovaná a nohejbal. Po součtu všech bodů jsme tak zjistili, že po dlouhých letech jsme na bronzovém stupínku...
Všem žákům, kteří se na obou úspěších podíleli tedy ještě jednou gratulujeme, stejně jako všem vyučujícím, kteří v průběhu školního roku připravují žáky na soutěže. Především tato stabilita výsledků, tak ukazuje na výbornou úroveň sportovní přípravy naší školy...
Na začátku prosince proběhlo v Německu Mistrovství světa ve stepu, na které se probojovala i naše žákyně Kája Křišťálová v kategorii formací.
Na této vrcholné soutěži vybojovala Kája se svou skupinou bronzovou medaili.
Za takovým úspěchem je samozřejmě velká dřina a víkendová brzká ranní vstávání, ale nakonec se dětem píle vyplatila!
Káje i jejím kamarádkám moc gratulujeme.
Základní škola a mateřská škola Praha 5 - Košíře, Weberova 1/1090
IČO 69781877
IZO 102385203
DIČ CZ69781877
REDIZO 600038297
Městská část Praha 5
Náměstí 14. října 4
150 22, Praha 5
IČO 00063631
Hlavní recepce 6:45 - 17:30
Recepce sportovního areálu 7:00 - 21:30
Základní škola a mateřská škola Praha 5 - Košíře, Weberova 1/1090
IČO 69781877
DIČ CZ69781877
Městská část Praha 5
Náměstí 14. října 4
150 22, Praha 5
IČO 00063631
Školné činí 1200,-/měsíc, hradí se převodem na účet 060011-0130882339/0800, do zprávy pro příjemce uvádějte prosím jméno, příjmení/měsíc platby, např. Pavel Dlouhý/leden 2023, VS 2324.
Základní škola a mateřská škola Praha 5 - Košíře, Weberova 1/1090
IČO 69781877
DIČ CZ69781877
+420 257 210 794 - škola, pro objednávku pronájmu volat do 15:00 hod
+420 257 210 686 - jídelna
Datová schránka wy4umrz
Městská část Praha 5
Náměstí 14. října 4
150 22, Praha 5
IČO 00063631
Hlavní recepce 6:45 - 17:30
Recepce sportovního areálu 7:00 - 21:30