Drobečková navigace

Základní škola > ERASMUS +

ERASMUS +


Naše škola byla úspěšná v žádosti o grant Erasmus+ v oblasti školního vzdělávání poprvé ve výzvě v roce 2019. (klíčová akce 1 - Projekty mobility osob). Tehdy se nám podařilo zajistit první prostředky na další vzdělávání učitelů. Kurzy byly zaměřené na návštěvy školských zařízení a poznání vzdělávacích systémů těchto zemí, nebo na obecnou metodologii a inovativní postupy ve vzdělávání.

 

Po úspěšném vstupu do klíčové akce1 (KA1) - Vzdělávací mobility jednotlivců v oblasti vzdělávání, jsme se v roce 2020 zapojili také do klíčové akce 2 (KA2), která umožňuje partnerství škol v rámci Evropy. S potěšením můžeme oznámit, že naše zapojení bylo úspěšné a společná žádost schválena. I přes nepříznivou situaci ohledně covid-19 jsme přijali grant projektu, který měl základnu v Německu a účastnilo se ho také Španělsko, Portugalsko, Anglie a Řecko. Jeho název zněl „Think globally, act locally“, byl tedy environmentálně zaměřen a určen žákům 8. tříd. Běžel v letech 2020 - 2023.

 

Podařilo se nám získat také akreditaci (ve výzvě v roce 2023), která nám zaručuje přidělování financí a účast v programu až do roku 2027!

 

Postupně zde zveřejňujeme příspěvky týkající se projektu, fotodokumentaci a výstupy. Zde je odkaz na facebookovou stránku, která se také věnuje Erasmu+ na ZŠ Weberova:

https://www.facebook.com/zsweberova.cz