Základní škola > ERASMUS + > KA 2 - Partnerství mezi školami > Portugalsko - Agueda

Portugalsko - Agueda

Od 20. 11. do 25. 11. 2022, se šestice deváťáků naší školy v doprovodu dvou vyučujících zúčastnila další části projektu s názvem “Think globally, act locally! Let´s live greener!“. Tentokrát jsme navštívili partnerskou školu na severu Portugalska, ve městečku Agueda. Žáci měli opět možnost zapojit se do environmentálních aktivit, poznat místní kulturu a procvičit své jazykové dovednosti. I přes nepřízeň počasí výjezd splnil svůj účel a portugalským kolegům děkujeme za pohostinnost a skvělou organizaci!

Takto shrnula náš pobyt jedna z účastnic, Anežka z 9. třídy:

Na výjezdu do Portugalska jsme zažili spoustu nádherných zážitků. První den jsme vyjeli velmi brzy ráno. Cesta byla velmi náročná. Na hotel jsme dorazili pozdě večer a všichni jsme byli velmi unavení. Druhý den jsme šli do portugalské školy a seznámili se s dětmi a učiteli ze všech ostatních zemí. Dopoledne náš přivítali na radnici. Za celý pobyt jsme navštívili spoustu zajímavých míst, vyzkoušeli si spoustu věcí a skamarádili se s dětmi z jiných zemí. Celkem jsme navštívili tři Portugalské města: Porto, Aguedu a Aveiro. Všichni jsme si pobyt užili a jsme rádi, že jsme měli možnost se ho účastnit, protože je to zkušenost a máme nové zajímavé zážitky.