Základní škola > ERASMUS + > KA 2 - Partnerství škol

KA 2 - Partnerství škol

Konečně jsme se dočkali. Po téměř dvou letech, během kterých nás brzdila pandemie, se mezinárodní environmentální projekt Think glabally, act locally - Let’s live greener! rozběhl. A protože vše musí proběhnout do konce školního roku 2022/2023, vydali jsme se během druhého pololetí hned na dvě setkání.

Prvního výjezdu, do Španělska, se v doprovodu dvou vyučujících zúčastnilo šest našich deváťáků - členů školního eko-týmu. Partnerská škola Maristes Valldemia ne nachází v pobřežním městě Mataró, necelou hodinu cesty od Barcelony. Přiletěli jsme v neděli 27.3. a pomalu se začali seznamovat s dalšími přijíždějícími skupinkami. Celkem 6 zemí, přes 40 žáků, 10 vyučujících. Nutno podotknout, že našim žákům seznamování nedělalo vůbec žádné potíže a úrovní angličtiny se zařadili hned za chlapce z Británie :)

Nabitý program, výborná parta lidí, příjemné prostředí, velká zkušenost a přínos nejen v oblasti ekologie a životního prostředí. Tak by se dalo shrnout pět dní, které jsme ve Španělsku strávili. Snad jen počasí mohlo být shovívavější J Kvůli němu se bohužel zrušil čtvrteční „tree planting workshop“, jehož cílem bylo dozvědět se praktickou cestou víc o problematice mořské eroze a negativním vlivu člověka na pobřežní oblasti.

Zde je náš přibližný program:

2022-06-12 11_34_50-Nastavení.png

Velké díky hlavní organizátorce Terese, které vše zvládla na výbornou a laťku ostatním školám nastavila opravdu vysoko! Gracias!

HHAD9187.JPG   IMG_1051.JPG