Základní škola > Mateřská škola > Pro rodiče > Zahájení školního roku 2021/2022

Zahájení školního roku 2021/2022

Vážení rodiče,

rádi bychom Vás touto cestou přivítali v novém školním roce 2021/2022 kdy provoz naší MŠ bude zahájen ve středu 1. 9. 2021.  Veškeré konkrétnější informace ohledně provozu budou průběžně aktualizovány na našich webových stránkách a na vstupních dveřích do prostoru MŠ. Bohužel i následující školní rok se nejspíš ponese v duchu omezení způsobených šířením nákazy COVID-19. Prosíme, abyste dbali na bezpečnost nás všech a byli maximálně ohleduplní.

Provoz MŠ je prozatím plánovaný v čase 6:30 - 17:30. DŮLEŽITÉ je, že PŘÍCHOD do MŠ by měl být v 8.00, nejdéle však v 8.15, kdy už mají být děti ve třídě. Pozdními příchody je narušen chod MŠ, prosím, respektujte to. Odchody z MŠ lze dohodnout individuálně s třídními učitelkami. Doporučujeme, hlavně u nových dětí, brát ohled na adaptační období, které může trvat až tři měsíce. Přizpůsobte, prosím, tedy docházku plně potřebám svých dětí. Prosíme, aby se doprovod dětí zdržoval v prostorách MŠ pouze nezbytně nutnou dobu (personál na to bude dohlížet) a aby dítě doprovázela do MŠ vždy jen 1 osoba mající na ústech ROUŠKU/RESPIRÁTOR, abychom co nejefektivněji zabránili možnému šíření nákazy COVID-19. Děti mít roušku nemusí, ale prosíme, aby alespoň jednu měly ve školce k dispozici (stačí ponechat ve škřínce).

Omluvy dětí nahlaste vždy do 8.00 prostřednictvím telefonního čísla 257 216 207, nebo e-mailu skolka@zsweberova.cz. Jídlo odhlašujte paní hospodářce (ne nám) na telefonní číslo 257 210 686, nebo na e-mail jidelna@zsweberova. Paní hospodářkou Vám bude přidělen variabilní symbol, pod kterým můžete realizovat veškeré platby za stravování – bude dostupný ve vstupní chodbě na nástěnce. V případě jakýchkoliv intolerancí či alergií komunikujte s paní hospodářkou a třídními učitelkami.

Prosíme Vás, dejte svým dětem do školky tyto věci. Ulehčí to práci nám i Vám. Sledujte předpovědi počasí a přizpůsobte tomu i oblečení. Ať mají děti VŠECHNY VĚCI PODEPSANÉ (alespoň iniciály). Přizpůsobte zároveň volbu oblečení schopnostem svých dětí – např. nejlépe kalhoty v pase na gumu, boty na suchý zip, NE šněrovací.

• Bačkory
  • Holínky
  • Teplá bunda
  • Pláštěnka
  • Rukavice
  • Čepice / kšiltovka
  • !!!Náhradní spodní prádlo!!!
  • Náhradní tepláky a tričko, mikina
  • Pyžamo (pokud budou děti v MŠ spát)
  • Vlhčené ubrousky - SPLACHOVATELNÉ
  • Kapesníky – TAHACÍ
  • Balík kancelářského papíru
  • Lahvička na pití – raději vodu, každý den mýt
  • Náhradní gumičky a sponky pro holčičky
  • Hřeben
  • Rouška

Zde naleznete dokument GDPR, který si doma vytiskněte, pročtěte, vyplňte a přineste na třídní schůzky/v den zahájení provozu MŠ. Prozatím nic neškrtejte, připravte si případné otázky, ale vše Vám pořádně vysvětlíme na třídních schůzkách. Všude jsou NUTNÉ podpisy obou zákonných zástupců.

Nastudujte si, prosím, ŠVP a řád školy na našich webových stránkách.

Výše úplaty za předškolní vzdělávání pro rok 2021/2022 je stanovena na 950,-. Školkovné neplatí děti předškolní, ani děti s odkladem školní docházky, tedy narozené od 1. 9. 2015 do 31. 8. 2016. Zasílejte je na číslo účtu: 060011-0130882339/0800 a zpráva pro příjemce je: jméno a příjmení dítěte, měsíc platby – první dva měsíce (1 900,-) zašlete NEJPOZDĚJI do 30. 9. 2021. Uvádějte VARIABILNÍ SYMBOL PLATBY 2122, děkujeme. Upozorňujeme, že úplata za předškolní vzdělávání má být hrazena VŽDY měsíc dopředu, aby bylo možné v červnu vše účetně zkontrolovat a uzavřít, děkujeme za spolupráci. Není problém uhradit úplatu za celý školní rok najednou.

V naší MŠ vybíráme rodičovský příspěvek, o který se stará Unie rodičů a ze kterého platíme veškeré akce pro děti. Pololetní příspěvek je ve výši 850,- a zasílejte ho na číslo účtu: 2700883149/2010 a zpráva pro příjemce je: jméno a příjmení dítěte, oddělení. Zasílejte prosím nejpozději do 30. 9. 2021. Na základě domluvy s vedením školy bude první pololetí fungovat v omezeném režimu, kdy budeme nejspíš eliminovat akce pro děti do té míry, aby byl naplňován školní vzdělávací program. Pro první pololetí prozatím rušíme všechny akce pro rodiče s dětmi. Na základě domluvy s Unií rodičů prosíme o úhradu příspěvku na první pololetí, přičemž je možné, že výše příspěvku na druhé pololetí bude upravena (snížena), nebo úplně zrušena. Vše se bude odvíjet od proběhlých akcí a o všem budete včas informováni.

Zde je možné se přihlásit na kroužek Sparťanská fotbalová školička.

Informaci o tom, do jakého oddělení nastupuje Vaše dítě, jste obdrželi mailem stejně jako informace o termínu třídních schůzek - prosíme o účast maximálně jedné osoby zastupující 1 dítě. Počítejte s délkou trvání max 1h.

Budeme se na Vás těšit,

Tým MŠ Weberova