Vítězství v Malém poháru 2012

28.6.2012

Každý školní rok se pravidelně koná POPRASK - POhár PRAžských ŠKol - Celoroční soutěž všech základních škol a gymnázií z celé Prahy. Jedná se o soubor soutěží v celé řadě sportovních odvětví. Pro žáky prvního stupně - 4. a 5. tříd jsou vypsány tyto disciplíny: přespolní běh, stolní tenis, plavání, florbal, fotbal, přehazovaná, vybíjená a nohejbal. Pro druhý stupeň - 6.-9. trídy jsou to tyto disciplíny: přespolní běh, fotbal, stolní tenis, plavání, florbal, basketbal, přehazovaná, volejbal, atletika, vybíjená, softbal, přehazovaná a nohejbal. 

Tyto soutěže jsou postupové a pokud tým zvítězí v obvodním kole na Praze 5, postoupí do celopražského finále. A každý druhý rok se ve vybraných disciplínách koná celorepublikové finále. 

Malého poháru se letos účastnilo dvanáct škol a Velkého poháru osmnáct škol. Z dlouhodobého hlediska se jedná o mírný pokles počtu škol, narůstá ale kvalita a připravenost jednotlivých týmů. Naše škola se již od začátku svého trvání drží v Praze 5 na špičce, ale konkurence rok od roku roste. Proto si velice ceníme konečného čtvrtého místa ve Velkém poháru, které jsme dosáhli i díky vítězstvím v kategoriích v plavání, kde jsme později zvítězili na celé Praze a postoupili do republikového finále, díky vítězství v atletice, kde jsme v celé Praze rekordně byli druzí ale i díky celkovému vítězství ve stolním tenisu a v nohejbalu. 

V Malém poháru se ale našim malým reprezentantům povedl historický úspěch. Poprvé v historii školy dokázali v celoroční soutěži zvítězit! Celkově totiž nenašli přemožitele v plavání, fotbalu a přehazované, druzí byli v běhu, stolním tenisu, florbalu a vybíjené. Díky této vyrovnané a výborné bilanci jsme proto získali putovní pohár Pražských škol a v příštím roce uděláme vše, abychom prvenství obhájili.

Všem reprezentanům gratulujemea děkujeme, stejně jako učitelům prvního stupně za přípravu, stejně jako paním učitelkám Holubové a Myšákové a pánům učitelům Tichému a Salingerovi, kteří se na přípravě a vedení týmů podíleli.