Úspěchy našich žáků - Šimon Heneberg

19.5.2011

Na 17. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2011 proběhlo slavnostní vyhlášení výherců literární soutěže Příběh tisíce a druhé noci. Deseti nejlepším mladým autorům gratulovala i autorka knihy Kouzelná lampa, ve které se děti inspirovaly, Daniela Fischerová.

Výherci prvních míst obdrželi mimo jiné také elektronickou čtečku. Velkému ocenění přímo od spisovatelky se dostalo našemu žáku - Šimonovi Henebergovi, který se umístil na fantastickém druhém místě.

Tři nejlepší práce z každé kategorie nahlas četli členové projektu Listování Lukáš Hejlík a Věra Holá. Tyto práce a jména všech výherců si můžete prohlédnout na webových stránkách kampaně na podporu čtení knih Rosteme s knihou www.rostemesknihou.cz.

Na veletetrh přišla šimona podpořit také celá jeho třída. K úspěchu srdečně blahopřejeme.