Úspěchy našich žáků - družstvo stolního tenisu

Republikové finále ve stolním tenisu žáků a žákyň kategorie IV

Minulý týden reprezentovaly stolní tenistky z 9.B naši školu na republikovém finále v Jindřichově Hradci. Historický úspěch si děvčata chtěla hlavně užít. V konkurenci hráček, které jsou na republikovém žebříčku v tomto rychlém sportu, se nevědělo jak soutěž bude probíhat ani jak dopadneme. To, že si holky finále vybojovaly  naznačovalo, že se poperou o každou příčku a nenechají soupeřkám jediný hratelný bod.

Z Prahy jsme vyjížděly ráno velmi brzy. Cesta proběhla bez problémů  a Jindřichův Hradec nás přivítal přátelsky a mile. Po rozlosování soutěže, kterého se zúčastnili učitelé všech 16 škol a po slavnostním nástup, přivítání i se  státní hymnou, byla soutěž zahájena.

O soupeřích jsme nic nevěděly, ale do zápasů jsme se pustily nebojácně. Se školou z Ústí nad Orlicí jsme rozehrály vyrovnanou partii. Po dvou dvouhrách stav 1:1. Bylo jasné, že rozhodne čtyřhra a to mi dobře známe. Tentokrát nám to nevyšlo. Nakonec  jsme prohrály 2:3, ale náladu nám to nezkazilo. Další zápas jsme opět prohrály. Škola z Ratíškovic nakonec vybojovala bronzové medaile, takže ukázala svoje kvality. S poslední místem ve skupině jsme se nechtěly smířit. Boj se ZŠ z Opavy byl ale kupodivu snadný a 3. místo ve skupině nám udělalo radost.

Pořadatel nás nenechal moc odpočívat. Hned se pokračovalo v zápasech o konečné pořadí. My jsme díky umístění ve skupině bojovaly o 9 – 16. místo. Zápas se školou z Plzně a ze školou z Kunžaku se nám podažilo vyhrát. Holkám se dařilo. Některé smeče zaskočily i velmi dobré hráčky. Dokonce obranná hra donutila jednu hráčku změnit taktiku hry a přestala smečovat. Kroutila hlavou jak naše hráčka dokázala 3m za stolem její smeče vrátit přesně na stůl. Díky těmto výhrám jsme si zajistily v posledním zápase hru o 9. – 10. místo. Ale ta nás čekala až druhý den. Večer jsme se přesunuly do hotelu Perla, který se nacházel asi 10 minut od haly. Po večeři byl čas na odpočinek.

Ráno bylo slunečné a tak jsme se cestou do haly prošly po Masarykově náměstí, byly jsme se podívat u rybníku Vajgar a viděly jsme památník letců.

V hale už probíhaly zápasy chlapců. Po rozcvičení jsme nastoupily k poslednímu zápasu na republikovém finále proti dívkám ze ZŠ z Jihlavy. Věděly jsme, že jsou šikovné, ale jejich sport to není. A tak došlo k tomu, co jsme zažily na začátku turnaje. Po prvních dvou zápasech stav 1:1. Opět se vše lámalo při čtyřhře. Možná jsme měly míň štěstí, možná už byly holky unavné. Prohra nás trochu mrzela. Ale šlo se dál. Šance ještě byla. Po vyrovnaných výkonech jsme bohužel poslední zápas prohrály zase 2:3. Naše škola skončila na úžasném 10. místě.

Míša Pecková se ještě zúčastnila vložené soutěže jednotlivkyň a skončila na děleném 5. – 8. místě. Zápas o  semifinále prohrála s pozdější vítězkou soutěže.

Velká pochvala za bojovnost, za čestnou hru, za vzájemné povzbuzování, za spolupráci všech hráček.

Andrea Pecková, Míša Pecková a Denisa Truijensová naši školu úspěšně reprezentovaly od páté třídy. Díky holkám se stolní tenis stal, hned po plavání, nejúspěšnějším sportem na naší škole. Děkujeme jim za výborné výkony, výsledky a za zviditelnění naší školy v Praze i  v celorepublikovém měřítku. Jejich úspěchy mohou inspirovat mladší spolužáky.

Holky děkujeme Vám, přejeme hodně úspěchů nejen ve sportu.

J.M.