Úspěchy našich žáků - Barbora Holakovská

Na knižním trhu se brzy objeví populární fantazy kniha "Serafína - příběh draků" od americké spisovatelky Rachel Hartmannové. Tato kniha plná dobrodružství je především oblíbená u teenagerů, a to po celém světě. Nakladatelství Fragment ji uvádí na český trh a při té příležitosti vyhlásilo celostátní výtvarnou soutěž právě na téma "Draci".

Mladí výtvarníci z celé české republiky mohli libovolnou technikou namalovat draka tak, jak si jej sami představují... Paní učitelka Simandlová přihlásila do této soutěže naši žákyni ze sedmé třídy - Báru Holakovskou. Ta se kromě hudby věnuje také výtvarnému umění a ráda se této výzvy ujala.

Do soutěže odeslala malbu křídou, kterou vyvedla na černou čtvrtku. Křída byla finálně upravena fixátorem a výledný obrázek byl v reálu téměř neuvěřitelný.

Stejný názor měla i odborná porota, a tak Báře spolu s organizátory blahopřejeme k vítěztví v celé soutěži!

Bára tak vyhrála kromě vlastní knihy o Serafíně ještě balíček cen, ale především mohla ukázat, že je opravdu velmi nadaná. Blahopřejeme.

Více o knize i o soutěži najdete na http://www.serafina-fantasy.cz/