Plavání? Zlato, zlato, zlato...!

27.11.2010

Po roce se na naší škole opět konalo obvodní kolo soutěže Poháru pražských škol v plavání. V této disciplíně je naše škola vždy považována za favority, ale jak to tak bývá, potvrdit přední postavení je vždy těžší, než překvapit. To se naplno projevilo hned v úvodním závodě chlapců kategorie 8.-9. tříd. Družstvo ve složení Schořík, De Pasquale, Novotný, Hovorka, Hanus a Řežábek sice zaplavalo skvěle, ale v konečném součtu o jeden jediný bod (!) podlehlo reprezentantům Gymnázia Nad Kavalírkou.

Ve stejný den dále soutěžili chlapci z 6. a 7. tříd. Ti se role favorita zhostili se ctí a proto si právem naši závodníci Trojan, Zítka, Vondrát, Šaněk, Jouglíček a Buldra pověsili na krk zlaté madaile!

Na závěr prvního soutěžního dne zaplavalo družstvo chlapců z 4. a 5. třídy. Žáci Záruba, Řezáč, Koval, Stano, Hanus a Šídlo byli opět těmi nejlepšími a také získali zlaté medaile!

Na druhý den se bazén naší školy zaplnil děvčaty prního i druhého stupně a ZŠ Weberovu čekal tuhý souboj. Jako první odplavaly žákyně Talianová, Svejkovská, Brtníková, Špalová, Jouglíčková a Štinglová v kategorii 8. a 9. tříd. Po skvělém výkonu zvítězily a postupují do pražského finále!

Poté čekal plavkyně ze 6. a 7. tříd taktéž napínavý souboj. A dívky Housková, Singhová, Vondrátová, Stárková, Samohelová a Šnajdrová opět uspěly a získaly pro naši školu již čtvrté zlato!

Na závěr celé soutěže se utkaly se soupeřkami žákyně 4. a 5. tříd - Vajdlová, Pýchová, Oubramová a další... Neváhaly ani chvíli a celému našemu vystoupení na dvoudenní přidal opět zlatou tečku. Naše družstva ta získala celkem pět zlatých a jednu stříbrnou medaili!

AKTUALIZOVÁNO! PRAŽSKÉ FINÁLE ZDE!

Tvrdě vybojované pražské finále v plavání je za námi! Postup do něj je vždy považován za velký úspěch a jakékoliv dobré umístění je pověstná třešnička na dortu. Přeci jen v rámci celé Prahy je konkurence poměrně velká a nyní do soutěží smí zasahovat i sportovní školy.

Naši žáci se ale této výzvy nezalekli - do bojů o zlato startovali ve třech kategoriích. A vždy je prověřili skvělí soupeři - nejlepší plavci z celé Prahy. Ale až finále doopravdy ukázalo, kde se v Praze plave nejlépe - přeci na Základní škole Weberova! Jak chlapci a dívky z 6.-7. tříd, tak i dívky 8.-9. tříd získali jasná vítězství a zlaté poháry. Projevila se tak kvalita, odbornost a trpělivost při výuce plavání na naší škole. Všem žákům i učitelům děkujeme a blahopřejeme!