Malý a Velký pohár 2014 - rekordní úspěchy!

Vážení rodiče a žáci,

ve školním roce 2013/2014 se povedl naší škole rekordní úspěch v účasti v Poháru pražských škol. V uplynulých dvou letech jsme slavili vítězství v Malém poháru DDM Prahy 5 a tak nás letos čekal krok nejtěžší - třetí vítězství za sebou!

Po pěti úvodních disciplínách seriálu - přespolním běhu, stolní tenisu, plavání, florbalu a  přehazované jsme měli plný počet bodů! V dalších soutěžích - fotbalu, vybíjené a nohejbalu jsme získali také vysoké ohodnocení a tak jsme na druhou školu v pořadí - ZŠ Radotín - získali rekordní náskok šestnáct bodů!

Protože se nám tedy povedlo zvítězit potřetí za sebou, putovní Malý pohár doputoval a zůstane již navždy v naší škole. Tímto děkujeme všem žákům, kteří na tomto úspěchu podíleli, stejně jako Mgr. Evě Dvořákové, Mgr. Martině Kurčíkové a Mgr. Janě Myšákové, které měly letos na starost 4.-5. třídy. Dále ale nemůžeme zapomenout i na žáky, kteří se podíleli na zisku poháru v minulých letech, stejně jako na ostatní vyučující, kteří svou prací přispěli k historickému úspěchu školy.

Možná trochu symbolicky se tak na slavnostní předávání cen spolu s žáky prvního stupně dostavili zástupci druhého stupně - sedmých tříd. Ti totiž jako první získali před lety Malý pohár a založili tak úspěšnou sérii. Jejich role ale byla trochu jiná a neméně příjemná. Z rukou ředitele DDM Prahy 5 - Mgr. Jiřího Dolejše obdrželi gratulaci a poukázku na sportovní zboží za další úspěch v moderní historii naší školy. Druhý stupeň totiž v konkurenci 19 škol na obvodu Prahy 5 uspěl a ve Velkém poháru se dostal na stupně vítězů!

Na druhém stupni se v průběhu roku soutěžilo v těchto disciplínách: přespolní běh, fotbal, stolní tenis, plavání, florbal, basketbal, přehazovaná, volejbal, atletika, vybíjená, softbal, přehazovaná a nohejbal. Po součtu všech bodů jsme tak zjistili, že po dlouhých letech jsme na bronzovém stupínku...

Všem žákům, kteří se na obou úspěších podíleli tedy ještě jednou gratulujeme, stejně jako všem vyučujícím, kteří v průběhu školního roku připravují žáky na soutěže. Především tato stabilita výsledků, tak ukazuje na výbornou úroveň sportovní přípravy naší školy...

2014_maly_pohar_skupina.jpg