Jsme mistři Prahy v plavání!

27.1.2013

Po podzimním okresním kole v plavání jsme měli skvělé zprávy. Kromě dívek 6. a 7. tříd, které byly druhé, všichni ostatní - hoši i dívky od 4. do 9. tříd zvítězili. Protože 4. a 5. třídy do pražského finále nepostupují, na velké boje se chystaly štafety 6. a 7. a 8. a 9. tříd. Protože vítězky mladších žákyň - děvčata z Barrandova se z organizačních důvodů nemohly pražského finále účastnit, připadla tato milá povinnost nám, jako druhým.

Proto v pátek 25. 1. vyrazila brzy ráno od školy kompletně všechna čtyři družstva. Soutěž se poněkud netradičně nekonala u nás, ale v plaveckém bazéně na Praze 6 - Suchdole.

Pražské finále bylo letos také nepříjemně poznamenané nízkou účastí družstev z jiných městských částí. Tato skutečnost ale nijak nesnižuje připravenost a výbornou úroveň naší reprezentace, které povedl husarský kousek. Zvítězili jsme totiž ve všech kategoriích! I když soupeřů bylo málo, kdo se nám postavil, byl poražen :-)

Výsledek tak opět ukazuje na špičkovou úroveň výuky plavání a sportovní přípravy na naší škole. Na ZŠ Weberova jsou totiž po pátku oficiálně nejlepší plavci z celé Prahy. Za vedení týmu děkujeme Mgr. Jaroslavě Holubové.