Republikové finále Brno 2020

                                                      

Sazka olympijský víceboj 2020
Do krásného sportovního areálu Vysokého učení technického se sjelo do Brna 570 sportovců z celé republiky. Za dodržování přísných hygienických opatření proběhly dva dny soutěží. Krásné počasí, povzbuzování olympioniků a moderátorů Honzy Smetany a Štěpána Škorpila, vytvořilo během soutěží skvělou atmosféru.

Do soutěže jednotlivců se nominovalo 6 žáků naší školy. Dva dny bojovali všichni o co nejlepší výsledky. Prožili hodně radosti z osobních rekordů, padali vyčerpáním z únavy po výkonu a došlo i na pár slziček po nevydařených pokusech v některých disciplínách. Ale to vše ke sportu patří. Krásné bylo pozorovat, jak si všichni fandí, pomáhají si, jak se přátelí s ostatními závodníky a bylo vidět, že je soutěžení baví.

Výsledky v této soutěži nejsou zadarmo. Během prázdnin měli možnost naši sportovci zlepšovat svoji fyzickou kondici podle rad a návodů.  Někteří absolvovali soustředění s oddíly, jiní se věnovali tréninku individuálně.  Deset různých disciplín je velká zátěž a vše natrénovat je hodně těžké.  Každému sedí jiné disciplíny. Někdy se vše vydaří, jindy něco úplně nevyjde.

A jak vše dopadlo?                                                                                                                                                 
Všichni šli do soutěže s plným nasazením a na výsledcích to bylo vidět. Tři žáci skončili v první desítce. A to je fantastický úspěch.       Nejlépe si vedla již zkušená Veronika Šišmová , která si vylepšila loňský výsledek o jedno místo a skončila na výborném 5. místě. Nejlépe si vedla ve shybech (3), plavání(3)a v klikách( 4)
Milé překvapení bylo 7. místo Matěje Moravce, který se blýskl ve skoku dalekém( 1)v trojskoku(2) a v běhu na 60m(3).   
Do třetice se do desítky dostala Linda Wollnerová, která vybojovala 8. příčku a překvapila  sama sebe v klikách (2),v plavání (4) a medicinbalu(7)  Všem patří velká gratulace za výbornou reprezentaci Prahy a naší školy. Další závodníci sice nedosáhli na přední umístění, přesto si vysloužili potlesk diváků za výborné dílčí výsledky. 
Pěkného výsledku dosáhla Tereza Hotovcová, která skončila na hezkém 22. místě. Nejlépe  jí vyšlo plavání (5) a hod míčkem (7). 
Elen Hoffmannová výhrála skok daleký výkonem 5,15m  a byla ještě 3 v běhu na 60m a trojskoku. Celkově se umístila na 25.místě.  V nejpočetnější  kategorii  ročníku 2006, kde se zúčastnilo 99 chlapců, obsadil Ondra Zajíček  pěkné 32. místo. V jeho nejsilnější disciplíně( skoky přes švihalo)vybojoval s 299 přeskoky parádní 13. místo.

Na medaili jsme sice nedosáhli, ale soutěž i s doprovodným programem jsme si náramně užili. Děkujeme realizačnímu týmu soutěže za odvahu v této době soutěž uskutečnit, za skvělou organizaci a vytvoření výborných podmínek pro závodníky i učitele.

Reprezentantům školy děkuji za skvělý zážitek, za spolupráci, výborné výsledky a těším se na další ročník. Příště budeme ještě zkušenější a věřím, že medaili přivezeme.                                                                                                          

J.M.