Přespolní běh 2020

Po dlouhých měsících bez školních sportovních soutěží se naši žáci dočkali. První soutěží na začátku nového ročníku POPRASKU byl, jako každý rok, přespolní běh. Pořadatelé tentokrát zvolili hygienicky bezpečnější formu soutěže a to intervalový běh na čas. Každý závodník obdržel startovní číslo a čip. Startovalo se po 5 sekundách a výsledné časy určovaly pořadí soutěžících. Družstvo s nejnižším součtem pořadí vyhrálo.

Naše škola soutěžila ve všech kategoriích.  Je skvělé, že se podařilo navázat na úspěchy let minulých. Tři zlaté, jedna stříbrná a dvě bronzové medaile to je velký úspěch našich žáků a žaček.

1. stupeň ZŠ

Zlaté medaile vybojovaly žákyně 4. – 5. třídy Ema Moravcová, Tereza Hotovcová, Ema Šedivá, Alena Kuberová a Eliška Šebestová. Ema Moravcová byla oceněná jako nejrychlejší závodnice této kategorie. Dívkám patří velká gratulace.

O stříbrné medaile v závodě úspěšně zabojovali chlapci 2. – 3. třídy Vilém Fleischmann, Michail BontariMaksim Bychenko a Harald Hejsek. Chlapci měli z medaile velkou radost a my s nimi také.

Ani děvčata neodešla s prázdnou. Dívky 2. – 3. třídy doběhly na třetím místě a odvezly si krásné bronzové medaile. Byla to Sofie Špačková, Gabriela Kochanová, Julie Stadlerová a Magdaléna Langová. Nejrychlejší dívkou v této kategorii byla vyhlášená Sofie Špačková. To je výborný výsledek a příslib do budoucna.

I kategorie žáků 4. – 5. tříd získala medaili, bronzovou za třetí místo. O radost se podělili Antonín Švarc, Tomáš Novák, Jan Švarc a František Pech

Gratulace všem závodnicím a závodníkům a pochvala za vzornou reprezentaci školy.

2. stupeň ZŠ

Dvě zlaté medaile a dva postupy do pražského kola. To se již dlouho v přespolním běhu naší škole nepodařilo.  Letos o účast v pražském finále úspěšně zabojovala nastupující generace dívek z 6. – 7. tříd a končící úspěšní sportovci z devátých tříd. Dívky vybojovaly zlato i s nejlepším výsledkem ze všech družstev s nejnižším číslem pořadí - 16( 1, 4,5,6). A kdo pomohl k vítězství? Alžběta Doležalová, Linda Wollnerová, Sofie Fraňková, Julie Špačková a Anežka BrožováAlžběta Doležalová byla jako naše třetí běžkyně vyhlášena nejrychlejší závodnicí této kategorie.  Parádní výkon a výsledek. Gratulace pro všechny dívky.

Dívky vyhrály suverénně. Chlapci se museli o vítězství přímo poprat. Pořadatelé to neměli jednoduché. Součet bodů na 1. a 2. místě byl 26. Kdo tedy zvítězí? Rozhodovalo až umístění 4 závodníka, které jsme měly lepší a které rozhodlo o našem vítězství. To bylo napínavé.  Kluci se vydali ze všech sil a vítězství si všichni zasloužili. A kteří deváťáci vyhráli? Vít Novotný, Aaryan Tahir, Tomáš Hotovec, Josef Novotný a Matyáš Koppel. Velká pochvala za bojovnost a gratulace za velký úspěch celého družstva.

Dvě kategorie získaly nepopulární  4. místo. I jim patří dík za velkou snahu, i když soupeři byli tentokrát lepší. Snad to vyjde příště.

Všem velký dík za reprezentaci školy. Jsme hrdí, že Weberka byla zase vidět. Ať se daří i v dalších soutěžích v zimě nebo až na jaře.