Ptáci na krmítku

5. února se žáci sedmých tříd zúčastnili projektu Magistrátu Prahy „Ptáci na krmítku“. Během zimy společnost Ornita naistalovala v areálu školy ptačí krmítko a naším úkolem je sledovat, kteří zástupci ptáků krmítko během školního roku navštíví. Zájemců z řad žáků šestých a sedmých tříd na sledování ptáčků bylo hodně. Vybráno  je 10 dvojic, které budou až do června sledovat pohyb ptactva na krmítku a v jeho okolí.

Žáci absolvovali přednášku o nejběžnějších zástupcích ptáků, kteří se mohou slétnout ke krmítku. Dozvěděli se spoustu zajímavostí o hnízdění, hlasech ptáků a o jejich zvyklostech. Své poznatky si zopakovali formou poznávací hry. A teď už je čeká jen trpělivé sledování a zaznamenávání svých poznatků do tabulek. Určitě se dětem podaří i některé vyfotit nebo natočit. Odměnou všem zúčastněným budou samolepky do záznamového bloku a krásná publikace o ptactvu na konci školního roku. Naše škola se tímto bude podílet na průzkumu ptačích druhů na území Prahy. Tak snad se nám to povede.