POPRASK Košíková dívky

Poprask – košíková 2020 - dívky

Žákyně  6. – 7. třídy

Kolektivní hry jsou vždy závislé na herních činnostech jednotlivce, ale také na schopnosti hráčů spolupracovat a odevzdat na hřišti všechnu energii a sílu, která v nich je. To se v letošním roce sešlo v kategorii mladších žákyň. Jednak jsme se nebáli pozvat do týmu 2 žákyně páté třídy, které se košíkové pravidelně věnují a trénují ji v oddílech. Opory týmu byly také v řadách žákyň šestých a sedmých tříd. Díky velmi kvalitní základní sestavě si v druhé polovině zápasů zahrály všechny členky družstva.  Co bylo základem úspěchu? Výborná spolupráce a zakončení košíkářek Lucie Misterkové,  Emily Ouské a rychlý běh a přihrávka Elen Hoffmannové. To by ovšem nestačilo.  Nutno vyzdvihnout precizní obranu Elišky Rumlové a Stely Bílkové. Tato pětice má největší zásluhu na zisku zlatých medailí, poháru a 10 bodů do POPRASKU Prahy 5. Byla radost pozorovat jejich souhru, obětavost při obranných akcích i úspěšné uvolnění a bodové zakončení. V druhém poločase si zahrály a bodový náskok navýšily: Sára Bílková, Martina Bajtlová, Tereza Broučková, Anna Hlavačková a  Linda Lofflerová. Tato děvčata byla připravena podle potřeby vystřídat a udržet výsledek, což se jim dařilo. Postupně se dívkám podařilo porazit školy ZŠ Chaplinovo  náměstí,  ZŠ Drtinovu, ZŠ Radotín a na závěr i GNK.  Radost byla veliká a oslavy také budou.

Všem děkuji za úžasný zážitek, skvělou reprezentaci školy a gratuluji k vynikajícímu úspěchu.

Žákyně  8. – 8. třídy

Děvčata této kategorie měla proti sobě soupeřky, které je předčily hlavně ve výšce. Snahu holkám nelze upřít. Obětavě bránily, snažily se uvolnit a zakončovat. Ale občas jim to tam nepadalo, i když to vypadalo nadějně.  Důležitý první zápas holky zvládly výborně a vyhrály nad ZŠ Nepomucká. Tato výhra jim umožnila boj o medaile. Bohužel v zápase o třetí místo jsme prohrály s vysokými hráčkami ZŠ Drtinova. Nakonec  4.místo ze sedmi  týmu není špatné, ale zamrzí. Kdo se podílel na tomto výsledku? Tereza Hýlová, Eliška Římková, Karolína Malá, Sarah Bujuluová, Jana Medunová, Barbora voplakalová, Natálie Kotrčová a Lucie Vendolská. Děvčatům děkujeme za reprezentaci školy