Florbal dívky 6. - 7. ročník

Poprask – florbal žákyně  6. – 7. třídy

2019 se uskutečnil  turnaj ve florbalu další věkové kategorie. Tentokrát se utkala mezi sebou  děvčata šestých a sedmých tříd. Sešlo se sedm týmů, které byly rozdělené do dvou herních skupin. Kapitánka Majda Netrefová vylosovala skupinu A, ve které jsme se utkaly se třemi týmy.  První výhrou holky porazily děvčata z Radotína 4:0. Hlavní bylo, že se jim hrálo dobře, rychle se šlo do vedení a v druhém poločase si holky výhru již pohlídaly.  Začátek druhého zápasu byl trochu napínavý, neboť jsme ve třetí minutě prohrávaly s Chaplinkou 0:1. Ale to holky nerozhodilo a zpřesněním rozehrávek jsme zápas otočily na 5:1. Hurá druhá výhra.  Závěrečným zápasem ve skupině děvčata ukázala, že se s nimi musí počítat v boji o medaile a výhrou nad Remízkem 4:0 potvrdila vítězstvím ve skupině.  V semifinále nečekaně vysoko holky porazily Drtinku 7:0. Radost byla veliká a skvělý pocit, že máme prolomená letošní čtvrtá místa a že bez medaile neodjedeme.  První půlka finálového zápasu byla velmi vyrovnaná. Šlo o to, který tým dá první gól. Holky dřely, běhaly obětavě z útoku i do obrany. Pomáhaly si ve středu hřiště. Trpělivá hra jim krátce před koncem poločasu přinesla gól a hned krátce po sobě ještě dva. S výsledkem 3:0 se šlo klidněji do druhého poločasu. Ale muselo se jet na plné obrátky dál. Kavalírka nic nevzdávala a nenechala nám nic zadarmo. Naše hráčky nepolevily a ještě zvýšily skóre na 5:0 a vítezství v turnaji bylo naše. Premiéra nových bílých dresů se vydařila. Velkou pochvalu zaslouží naše hráčka Majda Netrefová, která neomylně trefovala branku soupeřů za vydatné pomoci Elen Hoffmannové a Martiny Bajtlové.   Takový dívčí útok už na škole dlouho nebyl. Záda jim kryla skvěle hrající Sára Zelenková a Julie Špačková. Bez dobré obrany by to taky nešlo.  Dobře zahrály i další hráčky Anička Hlavačková, Stella Bílková, Petra Alexandrová, Karolína Murtingerová, Magda Šídlová  i když na hřišti nebyly tak dlouho. Nesmíme zapomenout na naši brankařku, která inkasovala v turnaji pouze jedinou branku,  Aničku Svobodovou.  Krásný zlatý pohár a medaile byly tou nejlepší odměnou za předvedenou hru.

Děvčatům gratulujeme  k prvenství a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy .

Držíme pěsti do pražského finále, které proběhne v prosinci.