Biologická olympiáda 2019 - 2020

Biologická olympiáda 2020 – školní kolo

Dne 16. 1. 2020 proběhlo na naší škole školní kolo biologické olympiády. Zúčastnilo se 12 žáků ze šestých a sedmých tříd a jedna žákyně z deváté  třídy. Pochvalu si zaslouží všichni zúčastnění za velmi pěkné zpracování vstupních úkolů, které byly vstupenkou do školního kola. Letošní téma znělo : „Těžký život ve vodě“. Soutěž byla rozdělena do tří částí. První, nejtěžší, byla část teoretická, která obsahovala 27 otázek. Druhá, která žáky nejvíc bavila, byla orientovaná na praktické dovednosti  -  mikroskopování. Poslední se skládala z 30 – ti obrázků, na kterých žáci museli poznat a pojmenovat rostliny a živočichy. Soutěž proběhla v příjemné atmosféře a bez technických problémů. Nejlépe si v kategorii D vedla Karolína Murtingerová (100 bodů), která si tímto vítězstvím zajistila postup do obvodního kola.  Na druhém místě skončila Karolína Minxová ( 84 bodů). Třetí místo obsadila Anežka Brožová (77 bodů). V kategorii C postoupila jediná účastnice Daniela Barabascheva  ( 59 bodů).

Pro šesťáky byla soutěž první zkušeností a příští rok již budou vědět, jak se na Bio lépe připravit.  Všechny účastníky chválím za přístup k soutěži a za snahu o co nejlepší výsledek.

Výsledková listina:  Kategorie D

1.  Karolína Murtingerová        7.C   100 bodů   - postup do obvodního kola
  2.  Karolína Minxová                  6.C     84 body
  3.  Anežka Brožová                    6.C     77 bodů