Target sprint

Sport jménem Target sprint a jeho zimní verze navštívila naší školu v pondělí 28. 1. 2019.

Tentokrát si střelbu ze zbraní do terčů vyzkoušeli žáci šestých a devátých ročníků, dále pak výběr vítězů ze sedmého a osmého ročníku, kteří se zúčastnili Target sprintu v září. Tento výběr se zúčastní červnového mistroství republiky. Závodilo se ve velké tělocvičně a pro žáky bylo připraveno deset střeleckých míst, které byly vzdáleny 10metrů od terčů. Úkolem žáků bylo zdolat šestkrát vzdálenost poloviny tělocvičny s přeskokem lavičky a co nejrychleji dvakrát trefit všech pět terčů. Nejrychlejší tři z rozběhu postupovali do semifinálových rozběhů, ze kterých další tři postupovali do superfinále. Před každým rozběhem měli žáci několik minut na to, vyzkoušet si práci se zbraní a samotnou střelbu. Výběry ze sedmého a osmého ročníku závodily mezi sebou.
Jsme velmi rádi za zkušenost s tímto novým sportem a budeme se těšit na další spolupráci se sportovním svazem.
Výsledky a několik fotek ze sportovní akce najdete pod článkem.

L.P.

1. místo Anna Jíchová
2. místo Samuel Majer
3. místo Daniel Ureš