Target sprint

Žáci 7. a 8. ročníků se postarali o historický úspěch školy, když zvítězili v REPUBLIKOVÉM FINÁLE Target sprintu. Konalo se 6.6. 2019 na atletickém stadionu Dukla Praha. Celkem se finále zúčastnilo 17 škol. Naši žáci po neuvěřitelných výkonech obsadili v každém rozběhu medailové umístění, běželo se celkem deset rozběhů a celkové umístění s časy:

kategorie dívky 7. ročník -  5. místo: Tůmová Kateřina 5:54,8

8. místo: Drsková Anežka  6:09,1

20. místo: Součková Berta   7:04,2

kategorie chlapci 7. ročník - 3. místo: Kotyz Jan 5:11,6

5. místo: Střešinka Jakub 5:21,5

kategorie dívky 8. ročník - 2. místo: Dvořáková Ivana 5:25,4

4. místo: Voplakalová Barbora 5:46,2

6. místo: Hornofová Adéla 5:53,2

kategorie chlapci 8. ročník - 2. místo: Hošek Martin 4:59,1

17. místo: Košata Lukáš 5:38,9

23. místo: Brož Vojtěch 5:55,7

celkové pořadí škol - 5 nejlepších: 1. ZŠ Weberova Praha 21:31,3

2. ZŠ Preislova Beroun 22:23,8

3. ZŠ Dobříš                  22:32,3

4. ZŠ E. B. Ml. Boleslav 22:42,1

5. ZŠ Chvaletická Praha 23:11,6

Všem účastníkům finále děkujeme za skvělou reprezentaci školy a výborné sportovní výkony!

Zde naleznete fotografie z akce a odkazy na články:

článek:  https://www.targetsprint.cz/novinky/v-pra%C5%BEsk%C3%A9m-fin%C3%A1le-zv%C3%ADt%C4%9Bzila-z%C5%A1-weberova-praha

Česká televize – Déčko – Zprávičky 6. 6. 2019: https://decko.ceskatelevize.cz/zpravicky (od času 3:37)

Česká televize – ČT sport – premiéra reportáže bude odvysílána v pořadu Sport v regionech ve čtvrtek 13. 6. 2019 od 12:55

L.P.

Školní kolo

Sport jménem Target sprint a jeho zimní verze navštívila naší školu v pondělí 28. 1. 2019.

Tentokrát si střelbu ze zbraní do terčů vyzkoušeli žáci šestých a devátých ročníků, dále pak výběr vítězů ze sedmého a osmého ročníku, kteří se zúčastnili Target sprintu v září. Tento výběr se zúčastní červnového mistroství republiky. Závodilo se ve velké tělocvičně a pro žáky bylo připraveno deset střeleckých míst, které byly vzdáleny 10metrů od terčů. Úkolem žáků bylo zdolat šestkrát vzdálenost poloviny tělocvičny s přeskokem lavičky a co nejrychleji dvakrát trefit všech pět terčů. Nejrychlejší tři z rozběhu postupovali do semifinálových rozběhů, ze kterých další tři postupovali do superfinále. Před každým rozběhem měli žáci několik minut na to, vyzkoušet si práci se zbraní a samotnou střelbu. Výběry ze sedmého a osmého ročníku závodily mezi sebou.
Jsme velmi rádi za zkušenost s tímto novým sportem a budeme se těšit na další spolupráci se sportovním svazem.
Výsledky a několik fotek ze sportovní akce najdete pod článkem.

A republikové finále?

Termín:                                Čtvrtek 6. června 2019
Místo:                                  Atletický stadion ASC Dukla Praha, Na Julisce 28/2, 160 00 Praha 6, Dejvice
Časový harmonogram:  9:00 – 9:45          prezence závodníků
9:50                       přivítání účastníků a zahájení závodů
10:00 – 14:00     vlastní závody
14:15                     vyhlášení vítězů a zakončení
Uvedený harmonogram je zatím orientační, vychází z předpokladu, že se finálových závodů zúčastní všech cca 200 žáků, kteří do finále postoupili či ještě postoupí ze školních kol. O případném zkrácení závodů Vás proto budeme včas informovat.
Účastníci:                            Základní školy z Prahy a Středočeského kraje; žáci a žákyně z těchto škol, kteří se umístili nebo ještě umístí ve školních kolech na prvních třech místech ve svých kategoriích.
Vítězové:                            - Tři nejlepší jednotlivci v každé ze čtyř kategorií.
- Nejlepší škola.
Pravidla:                              Soutěží se podle Pravidel Target Sprintu pro školy, podle kterých proběhla či ještě proběhnou všechna školní kola (https://www.targetsprint.cz/o-sportu).
Pro všechny finalisty i jejich pedagogický doprovod bude při finále zajištěno malé občerstvení a doprovodný program. Na Julisce se setkáte nejen se soutěžícími z ostatních zúčastněných škol, ale i s některými známými sportovními osobnostmi.
Ze závodů, které ve Vaší škole proběhly na podzim loňského roku, postoupili do jarního finále tito závodníci:
Kategorie dívky 7. třída: 1. Kateřina Tůmová, 2. Kateřina Poláková, 3. Anežka Drsková
Kategorie chlapci 7. třída: 1. Sebastian Uhlíř, 2. Jan Kotyz, 3. Jakub Střešinka
Kategorie dívky 8. třída: 1. Adéla Hornofová, 2. Ivana Dvořáková, 3. Barbora Voplakalová
Kategorie chlapci 8. třída: 1. Lukáš Košata, 2. Martin Hošek, 3. Rodion Say

L.P.

1. místo Anna Jíchová
2. místo Samuel Majer
3. místo Daniel Ureš

1. místo Matyáš Hess
2. místo Andrej Bandrivskyj
3. místo Viktorie Jaščuková