Sazka olympijský víceboj

Krajské kolo

Na atletickém stadionu Slavie se za chladného počasí uskutečnilo okresní kolo olympijského víceboje. Pro všechny účastníky bylo důležité, že před začátkem soutěží přestalo pršet a dráha postupně vysychala.  Soutěžilo se v šesti disciplínách. Závodníci z řad atletů měli výhodu, protože čtyři soutěže byli atletické ( 60m, skok daleký, hod míčkem, 1000m). Lehy sedy a shyby vyhovovaly gymnastům a košíkáři si vybrali místo kilometru 2 minuty driblinku. Soutěže se zúčastnily týmy z prvních a druhých míst obvodních kol a nejlepší jednotlivci ze všech kategorií obvodních kol.
Naši školu reprezentovali žáci a žákyně sedmých tříd a po jedné ze 4 a 5 třídy. Soutěže na sebe plynule navazovaly, takže nebyl čas přemýšlet o taktice. Stále se soutěžilo naplno. Každé zlepšení se počítalo. Všichni podali výborné výkony. Někdy se radovali z velkého zlepšení, jindy smutnili z nepovedeného pokusu.  Družstvo obsadilo pěkné 11. místo a tři jednotlivci se radovali z medaile. Sebastian Uhlíř v konkurenci nejsilnějšího ročníku 2005 vybojoval skvělé 3. místo. Simona Stuchlíková svými výbornými výkony dosáhla na stříbrnou medaili a nejmladší a nejmenší Veronika Šišmová dokonce zvítězila.
Tímto umístěním si vybojovala účast na republikovém finále, které se bude konat na začátku září v Brně. Velká pochvala  a gratulace patří všem.  Na umístění týmu  se podíleli: Tereza Hýlová, Jana Medová, Kačka Tůmová, Simona Stuchlíková, Sebastian Uhlíř, Ondra Zajíček, Tomáš Hotovec, Adam Beneš.

J.M.

Obvodní kolo

V pondělí  8.4.2019 se žáci naší školy zúčastnili obvodního kola Sazka olympijského víceboje. Soutěže se zúčastnilo osm týmů z Prahy 5, Prahy 13 a celá řada žákyň a žáků v soutěži jednotlivců. Soutěž se konala ve sportovním areálu ZŠ Trávníčkova ve Stodůlkách. Měli jsme štěstí, že bylo krásné slunečné počasí. Tým byl oslabený o jednoho žáka sedmé třídy, který na soutěž zapomněl, ale díky náhradníkovi, bylo družstvo kompletní a vedlo si skvěle. Od začátku soutěže si drželo postupové druhé místo, které poslední disciplínou potvrdilo. Tím si také tým zajistil postup do pražského finále. A kdo závodil za naši školu ? E.Hoffmannová,  J.Medová, T.Hýlová, K. Tůmová, T. Hotovec, S.Uhlíř, O. Zajíček, J. Střešinka. Závodníci to neměli lehké. Pět disciplín prověřilo fyzickou zdatnost celého těla a obratnost při skoku přes švihadlo. Krásné medaile byly odměnou za skvělé výkony.

A to jsme ještě získali pět medailí v soutěži jednotlivců. Nejcennější zlatou vyhrála Elen Hoffmannová v kategorii D06, stříbro vybojoval Sebastián Uhlíř H05, Simona Stuchlíková D08, Veronika Šišmová D09 . Naši sbírku zkompletoval Ondřej Zajíček H06 ziskem třetího místa.

Všem gratulujeme za předvedené výkony a děkujeme za vzornou reprezentaci školy .