Přespolní běh

Začíná nový ročník POPRASKu a  na první soutěž  jedeme do Radotína. 40 žáků a žaček se zúčastní soutěže v přespolním běhu. Většina soutěžících tu není poprvé, ale někteří  závodí  za naši školu naposled. S přáním :„ Hlavně si to užijte“ závody začínají.

Dívky bodují

Nejmladší dívky z kategorie I. si vedly skvěle. Děvčata bojovala o každý metr a po zásluze vyhrála bronzové medaile. Radost byla veliká. Dívky z kategorie II. to rozběhly velmi odvážně a jedna z nejmenších závodnic se dokonce v druhém kole ujímá vedení, které dotáhne až do konce a s převahou vítězí. Ostatní členky družstva ji svým umístěním podpořily a je z toho nejvyšší stupínek a zlaté medaile. Parádní výkon. Dívky z nejstarší kategorie IV. rok co rok vozí medaile. Letos to bylo napínavé. Pořadatelé po hromadném doběhu chvíli řešili správné cílové pořadí. Nakonec výsledek udělal dívkám velkou radost. Opět to holky dokázaly. Bronzové medaile mají dnes cenu zlata. Zase to zacinkalo, tentokrát pro tři závodnice i na rozloučenou s touto soutěží. Moc děkujeme za mnoholetou skvělou reprezentaci školy v této soutěži. A je výborné, že se rýsují zdatné nástupkyně této úspěšné party.

Ani ostatní týmy chlapců a dívek nedopadly špatně. Neoblíbené 4. místo obsadily hned čtyři družstva, jedno družstvo bylo páté.

Všem závodníkům děkujeme za  vzornou reprezentaci  školy a gratulujeme v úspěchům, kterých jste dosáhli.

J.M.

Žáci prvního stupně absolvovali běh v délce 500 a 1000m.

Kategorie I (mladší) – 1. - 3. třídy musela uběhnout 500m. V této kategorii soutěžili: A. Libiková (3.C), T. Hotovcová (3.A), A. Brožová (3.B), A. Šamonilová (3.A), H. Szabó (3.C), A. Zajíček (3.B), J. Švarc (3.A), F. Pech (3.A), N. Cerkovnyj (3.C), K. Mareš (3.B). V dané kategorii si děvčata vybojovala krásné 3. místo a chlapci skončili na bramborovém 4. místě.

Kategorie II (starší) se týkala 4. – 5. tříd. Závodníci zde měli před sebou trasu dlouhou 1000m. Naši školu v této kategorii reprezentovali: A. Doležalová (4.A), S. Bílková (5.C), S. Fraňková (5.C), V. Šišmová (4.B), L. Wollnerová (4.B), D. Koppel (4.B), H. Adla, K. Adla, M. Moravec, A. Lang (všichni ze 4.D). Dívky v této kategorii zvítězily!! Chlapci se opět umístili na 4. místě.

V ten samý den probíhal i Štafetový pohár smíšených družstev. Ačkoliv se naši závodníci velmi snažili, konkurence byla obrovská a bronzová medaile nám unikla o pár desetin vteřiny.

Všem závodníkům moc děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy!

N.B.