POPRASK - vybíjená

Závěrečné zlato ve vybíjené dívek 6. tříd

Závěrečnou soutěží POPRASKU letošního školního roku byl turnaj šestých tříd ve vybíjené. Příprava na tuto soutěž byla zahájena již v dubnu na škole v přírodě. Zde proběhl i výběr těch nejšikovnějších dívek ze všech šestých tříd. Těsně před turnajem jsme se utkaly s děvčaty ze sedmé třídy. To byl nejlepší závěrečný trénink. Děvčata se na soutěž velmi těšila, ale zároveň se i trochu bála. Tým nastoupil v kompletní sestavě, což byl první důležitý krok k úspěchu   v soutěži. Na začátku turnaje proběhlo losování. Vylosovaly jsme si těžší skupinu A, ve které se holky dobře rozehrály. Nakonec se podařilo základní skupinu vyhrát. Toto vítězství nám umožnilo zahrát si semifinále proti druhému týmu ze skupiny B. Tento zápas, byl ve hře o medaile rozhodující. Holky nechtěly hrát o třetí místo, protože by po případné prohře byly bez medaile. Proto daly do zápasu opravdu vše. Radost po vítězství byla veliká. Na finále jsme se již těšily, protože nás čekala ZŠ Nepomucká, kterou jsme porazily ve skupině.  A hlavně medaile už byla v  kapse. Ve finále děvčata nenechala nic náhodě a bezpečně si šla za vítězstvím. Bylo vidět, že soupeř z nás měl respekt. Tak se dívkám podařilo splnit si malý sportovní sen, vybojovaly zlaté medaile.   Pochvalu za hru zaslouží všechny dívky. Každá měla velký podíl na úspěšné hře. Ať už byla připravená na vybíjení nebo byla v poli a hlídala u čáry delší míče, aby neprolétly k soupeřkám. Jednohlasně byla zvolena kapitánkou Anička Hlavačková. Svou roli během soutěže splnila na více než 100 % a byla oporou týmu. Její přihrávky byly vždy přesné. Největší úspěšnost při vybíjení a velký podíl na našem velkém úspěchu měla Elen Hoffmannová. Její rány, které měly velkou razanc , rychlost a přesnost byly pro soupeře nechytatelné. Dobře si vedly u půlící čáry Beáta Petružálková, Emma Janoušková a Adéla Melicharová. Ty dokázaly svou střelou soupeře někdy nepříjemně překvapit. V poli odvedly skvělou práci Nela Habelová, Tereza Zímová, Sofie Zefiyan, Martina Bajtlová a Lucka Misterková.  Svou roli při střídání odvedly i Terka Broučková a Sofie Chlustinová.

Děkujeme dívkám za vzornou reprezentaci naší školy a gratulujeme k vítězství. Od rozhodčího dostala děvčata pochvalu za čestnost během hry. Z toho máme také radost. POPRASK končí pro naši školu s připsanými 10 body a to je úspěšný závěr celoročního sportování.

Děkujeme děvčatům z deváté třídy ( Terce, Barče, Josefíně a Johance) za spolupráci a pomoc rozhodčím během turnaje.

J.M.