POPRASK - přehazovaná

Kategorie mix

Dne 22.1. 2019 jsme se zúčastnili okresního kola v přehazované, kategorie II. - mix (chlapci a dívky 4. a 5. tříd).

Turnaje se zúčastnilo osm škol z Prahy 5 a Prahy 13. Do skupiny ,,B" nalosoval kapitán týmu M. Pelikán tyto školy: Nepomucká, Santoška, Barrandov, Chaplinovo náměstí. Utkání, které jsme sehráli ve skupinách byly velmi vyrovnané. Dvě remízy a jedno vítezství pro nás díky lepšímu skóre a vzájemnému zápasu znamenalo první místo ve skupině a celkový zisk osmi bodů. Následné utkání bylo semifinále, ve kterém jsme narazili na druhého ze skupiny ,,A" Radotín. Tento boj skončil opět remízou, ale díky lepšímu skóre jsme byly šťastnějším týmem a postoupili do finále. Ve druhém semifinále proti sobě nastoupily školy Slivence a Chaplinovo náměstí, které také skončilo remízou, ale díky lepšímu skóre se stala naším soupeřem škola Chaplinovo náměstí, kterou jsme v základní skupině jako jediní dokázali porazit rozdílem dvou setů.
Bohužel finále se neslo v opačném duchu a po dvou prohraných setech jsme skončili na krásném druhém místě. Všem dětem patří velká pochvala za bojovnost a týmový výkon.

Sestava: M. Pelikán, Š. Kraus, M. Voplakal, T. Kalina, D. Huk, T. Šneiderová, E. Ouská, E. Rumlová

L.P.