POPRASK - Pohár rozhlasu

Atletická soutěž Pohár rozhlasu letos probíhala na stadionu Přátelství na Strahově a byla rozdělena podle kategorií.

Ve čtvrtek 9.5. soutěžkili mladší žáci - kategorie 6.-7.tříd.
V chladném počasíkluci i holky bojovali o co nejlepší výsledek v každé disciplíně, podařilo se nám několik krádných individuálních výkonů (S. Uhlíř byl 2. ve "výšce", E.Hoffmannová vyhrála "míček"...).
Všichni se snažili vylepšit svá maxima a nakonec jsme odjížděli spokojeni - kluci s krásnými bronzovými medailemi na krku, holky těsně čtvrté.
Gratzulujeme a děkujeme za reprezentaci školy!

A.Z.

Starší žákyně

Poslední soutěž pro jeden z nejúspěšnějších týmů v posledních deseti letech. Co rok, to medaile. Holky byly naše atletická jistota. Stále se zlepšovaly.   I letos chtěly medaili. A bronzová nepřicházela v úvahu.  Byly ale chvíle, kdy bychom braly i ji. Ale dívky se snažily a občas se i překonávaly. Padlo i několik osobních rekordů.  Z výsledků se cení vítězství Josefíny  Zachové ve skoku vysokém , 144cm. Vítězství štafety 4/60m( Formánková, Stočesová, Londinová, Zachová) – 34,59 s. Druhé místo Kristýny Dvořákové v běhu na 800m , 2:57,01 min. Třetí místo Terezy Šišmové ve vrhu koulí, 7,71m. Čtvrté místo Josefíny Zachové ve skoku dalekém , 4,41m. Výkony ostatních dívek v družstvu byly také výborné. Bety Londinová  - 60m , 9,37, Barbora Kotrčová  - skok daleký 3,92m, Kačka Formánková – 60m 9,56s, Eliška Melicharová – 800m – 3:08,79 min. Díky těmto výsledků si děvčata odvážela stříbrné medaile, pohár za druhé místo a skvělý pocit, že i poslední závody vyšly náramně.

Děkuji všem za dlouholetou výbornou reprezentaci naší školy a gratuluji ke stříbru.

Také doufám, že sport se stane součástí jejich dalšího života.

Starší žáci

Bohužel družstvo doplatilo na nepřítomnost jednoho závodníka a zdravotní indispozici druhého. Ale i chlapci se mohli pochlubit několika výbornými výkony. Karel Jareš ve vrhu koulí dosáhl výkonu 11,46m a skončil na 3. místě.  Vojtěch Vít a Abudy Al Oukla skočili oba výborných 5,11m ve skoku dalekém a brali 4. místo. Daniel Cís zaběhl solidní čas na 60m, 8,34s. Bohužel někdy ani snaha nestačí. Výkony klukům stačily jen na nepopulární čtvrté místo. Přesto jim děkujeme za obětavou reprezentaci školy v této sportovní soutěži.

J.M.