POPRASK - florbal

Florbalové soutěže zahájili dne 6.11. 2018 žáci 4. a 5. tříd.

Skupina A, kterou vylosoval kapitán Martin Voplakal byla složena z těchto základních škol: Drtinova, Santoška, Podbělohorská, Weberova. Všechny tři utkání ve skupině jsme zvítězili, získali 9.bodů a s celkovým skóre 21:14 byla pro nás jasná účast v semifinále z prvního postupového místa. Naším soupeřem byl druhý ze skupiny B a to ZŠ Radotín. V tomto utkání padlo celkem 15 branek a náš tým se radoval celkem třináctkrát. Poslední finálové utkání o celkového vítěze a postupujícího do krajského kola jsme nestačili na domácí ZŠ Chaplinovo náměstí Barrandov. Z postupu se radovali domácí po těsné výhře 6:4. Všem dětem patří obrovská pochvala, za skvělý týmový výkon. Děkujeme!

Sestava: K. Smíšková, A. Kinkor, D. Huk, M. Hrouda, V. Hornof, F. Lafek, M. Voplakal, M. Pelikán, M. Hora.

L.P.

Kategorie žáků šestých a sedmých tříd již byla rozdělena do dvou hracích dnů. V základním kole i ve finálovém turnaji jsme vylosovali těžké soupeře, se všemi ale byly odehrány vyrovnané a napínavé souboje.

Už postup do nejlepší šestky byl perfektní úspěch, v soubojích o celkové umístění jsme měli i trošku smůly a nakonec brali páté místo. V množství přihlášených škol a velké konkurenci to je jistě skvělý výsledek a všichni zaslouží velkou pochvalu.

Na soupisce byli: O.Šišma, Š.Rybka, A.Liška, Š.Sedláček, K.Sýkora, A. Tahir, J. Pelikán, P. Houdek, A. Beneš, V. Londin

A.Z.

Kategorie žákyň šestých a sedmých tříd dopadla nejlépe - děvčata vybojovala bronzové medaile.
Ke třetímu místu gratulujeme!

J.H.

Sportovní florbalová hala na Barrandově byla jako tradičně vyhrazena i soutěži dívek druhého stupně. Děvčata kategorie IV. byla rozdělena na dvě skupiny. Vítěz a druhý ze skupiny hráli potom křížem o semifinále. Vítězové tohoto zápasu se sešli ve finále, poražení bojovali o bronzovou medaili. To byl scénář dopoledne. Naše děvčata si nevedla špatně.  Ve skupině vyhrála jeden zápas a vše vypadalo nadějně. S florbalistkou Kačkou jsme si dělaly naděje na jednu z medailí. Ale další zápas se nám nepovedl. Branka soupeře jakoby byla zakletá. Nepodařilo se nám držet se soupeřem krok. V boji o medaili jsme si vybraly smůlu snad za celý rok. Po bojovném výkonu jsme pár minut před koncem vyrovnaly skóre na 2:2, ale 20 sekund před koncem zápasu soupeř rozhodl o svém vítězství  3:2. Tak na nás zbylo nepopulární 4. místo, těsně pod stupni vítězů. Přesto dívkám patří pochvala a dík za reprezentaci školy.

J.M..