Lyžařské kurzy Janské Lázně

I letos jsme na lyžařské kurzy vyrazili do Krkonoš na stejné místo. Ludvikova bouda v Janských Lázních nás opět ubytovala ve dvou po sobě následujících termínech.

První běh obsadili výhradně žáci sedmého ročníku a vyzkoušeli novou variantu našich lyžáků - sjezdové lyžování pro zájemce zpestřené možností vyzkoušet si běžky.  Díky štědrému sponzorskému daru společnosti LBCC Investment s.r.o máme možnost zapůjčit běžky všem, kteří projeví zájem. Jsme rádi, že jsme se pro tento model rozhodli - zájem dětí byl nad očekávání vysoký, běžkaři se museli prostřídávat, aby se dostalo na všechny a valná většina dětí užila na výletech spoustu zábavy. Jen minimum účastníků si nakonec bílou stopu nevyzkoušelo vůbec. Začátečníci na sjezdových lyžích měli navíc možnost si první krůčky zjednodušit použitím krátkých lyží STAKI.(za ně vděčíme panu Davidu Rubekovi). I díky této pomůcce dělali velké pokroky a nakonec všichni závodili v závěrečném slalomu.

Druhý běh LVk byl obsazen staršími žáky z osmých a devátých ročníků. Někteří dokonce přijeli už popáté… U starší skupiny jsme zanechali model sjezdového lyžování doplněného o možnost výuky snowboardingu díky spolupráci s firmou Burton.
Instruktorkami nám byly přímo profesionální snowboardistky a lektorky této značky. Počasí nebylo tak ideální jako v prvním týdnu, ale průběh byl naprosto bezproblémový a všichni se vraceli spokojeni.

A.Z.