Biologická olympiáda

Historický úspěch žákyně naší školy na obvodním kole Biologické olympiády

V lednu
Karolína Murtingerová z 6. C zvítězila ve školním kole Bio 2019 a postoupila do obvodního kola. Tam soutěžila s nejlepšími žáky z celé Prahy 5. Do soutěže se dostali i žáci z víceletých gymnázií. Díky své píli a domácí přípravě se Karolíně podařilo zvítězit a zajistit si tímto i postup do krajského kola. Obvodní kolo se zatím nikomu ze školy nepodařilo vyhrát, proto Káje moc gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším postupovém kole.

OK biologické olympiády - kat. D

Macháčková Lucie

ZŠ Klausova

54

Soutěžící, kteří se umístili na prvých třech místech, se zúčastní slavnostního vyhlášení výsledků soutěže 25.4.2019 ve 13,30 hod. v zasedacím sále ÚMČ Praha 5. První dva účastníci budou pozváni na krajské kolo do Stanice přírodovědců, Drtinova 1, Praha 5.

Školní kolo
Dne 15 .1. 2019 proběhlo školní kolo biologické olympiády. Tentokrát se přišlo poprat se záludnými otázkami vědomostního testu, s laboratorní prací a s poznáváním rostlin a živočichů devět dívek. Ty měly již za sebou zpracování vstupního úkolu. V letošním roce bylo nejoblíbenější téma „ Otisky borky stromů“. Některé práce měly naprosto vynikající úroveň. Pochvalu zaslouží opravdu všechny dívky.     Ve školním kole byla teoretická část tohoto ročníku o něco těžší, než bývá obvyklé.  Docela snadná byla zase část praktická

A jak vše dopadlo po součtu bodů? Kdo se nejlépe připravil na školní kolo?

Kategorie  D ( 6. - 7. třída)

1.  Karolína Murtingerová  87 bodů
  2. Jorika Hašková                 72 body
  3. Kateřina Poláková           69 bodů
  4. Karolína Petrášová         66 bodů
  5. Andrea Janoušková        63 body
  6. Anna Jíchová                   48 bodů
  7. Evelína Motrenková       46,5 bodu

Kategorie  C ( 8. - 9. třída )

1. Barbora Kotrčová           73 body
  2. Daniela Barabasheva    66 bodů

Vítězkám patří velká gratulace a postup do obvodního kola, které proběhne v dubnu.  Ostatním dívkám děkuji za účast a chválím za vzorné zpracování vstupního úkolu.

J.M.