POPRASK - stolní tenis

Republikové finále ve stolním tenisu

Již podruhé po krátké době se povedlo dívkám kategorie  8. –  9. tříd vyhrát obvodní a pražské kolo a postoupit až do kola republikového ve stolním tenisu. Pro naši školu je to vždy velký úspěch. Stolní tenis je v historii teprve třetím sportem (po soutěžích v plavání a košíkové), kterému se to podařilo.

Tentokrát se jelo soutěžit do města Holice na Pardubicku. Město je rodištěm cestovatele Dr. Emila Holuba a všichni soutěžící měli možnost navštívit krásnou expozici ve stejnojmenném muzeu.

Soutěže se zúčastnila vítězná družstva ze všech krajů naší republiky.  Týmy byly nalosovány do tříčlenných skupin.  Ve skupině se dívkám podařilo vyhrát jedno utkání a tím postoupit do osmičlenného finále. Už to byl ohromný úspěch. V každém družstvu byla jedna až dvě hráčky registrované na republikovém žebříčku soutěží ve stolním tenisu.  Během dne jsme měly možnost sledovat zápasy velmi vysoké úrovně. Naše dívky hrály, jak nejlépe uměly.  Někdy se jim dařilo lépe, jindy byly soupeřky lepší. Moc nás mrzel zápas o sedmou příčku, ve kterém jsme prohrály nejtěsnějším rozdílem 11:13 v rozhodujícím pátém setu čtyřhry. Přesto jsme ze soutěže odjížděly spokojené. Holky obsadily historicky nejlepší místo v tomto turnaji.

Osmé místo je velkým úspěchem dívek, Heleny Malůškové a Kristýny Dvořákové a patří jim gratulace i poděkování za vzornou reprezentaci naší školy.

J.M.

Dne 14. listopadu se naši žáci ZŠ Weberova zúčastnili na základě postupu z 1. místa v obvodním kole poháru pražských škol ve stolním tenise. V sestavě za dívky reprezentovala Tereza Potůčková, Helena Malušková a Kristýna Dvořáková. Za chlapce reprezentovali Filip Němec, Jan Vyčítal, Daniel Daněk a Jakub Petrolín.

Po absolvování velice obtížně základní skupiny obě naše družstva postoupila do rozhodujícího a vyřazujícího pavouka, a také do boje o postup do republikového finále. I přesto, že jsme jako škola v základní skupině postupovali z nejkrajnějších míst, dívkám se podařilo otočit výsledek zápasu a probojovaly se až do finále, kde soupeřkám nedaly šanci a vybojovaly si tak postup do republikového finále. Chlapci měli cestu poněkud složitější, protože konkurence mezi školami byla obrovská. Kluci se ale snažili a nakonec jejich vítěznou čáru překazili až ve čtvrtfinále, kde jsme těsně prohráli boj o 3. místo. Oběma družstvům však patří gratulace a poděkování za vedení ZŠ Weberova.