POPRASK - přespolní běh

Letošní sportovní soutěže POPRASKU jsme zahájili heslem: „ Běhá celá škola“.

Na soutěž v přespolním běhu vyrazily týmy všech věkových kategorii. Pro nejmladší žáky a žákyně to byl první závod v této soutěži a pro deváťáky poslední.

Organizace soutěže byla výborná. Nikdo se neztratil, nezranil a soutěž běžela přesně podle časového pořadu. Počasí se umoudřilo a prostředí Biotopu a okolí bylo velmi sympatické.

Soutěž zahajovaly žákyně I. kategorie ( 1. –  3. Třídy).  V oranžových dresech zářily v první části startovního pole a skvělými výkony si doběhly pro vítězství a zlatou medaili. Nejvíc zazářila Veronika Šišmová, ale i Linda Wollnerová, Diana Jirková, Natálie Jirsáková a Alžběta Doležalová běžely skvěle.

Chlapci se nenechali zahanbit a oranžová záře na čele závodu nenechala nikoho na pochybách, kdo získá zlatou medaili. Druhé vítězství bylo naše.  A kdo zvítězil? Vašek Bartůšek, Kryštof a Hubert Adlovi, Adam Lang a Matěj Moravec

Velká gratulace našim nejmladším. Je výborné sledovat, jak nám vyrůstá další skvělá generace sportovců.

kategorii II.(4. – 5. třídy) se dívky nesešly v úplné sestavě a to ovlivnilo i výsledek. I ze 4. místa si vezeme závodní zkušenosti.

Chlapci se snažili ze všech sil, ale na lepší než 5. místo to letos nestačilo. Vzhledem k tomu, že závodili žáci 4. třídy, věřím, že příští rok to bude určitě lepší výsledek. Letos byli soupeři starší a tím pádem i lepší.

Soutěž druhého stupně zahajovala kategorie III., dívky ( 6.  –  7. tříd).  Děvčata běžela velmi dobře  a bojovala jak to šlo. Odměnou jim bylo krásné 4. místo a bramborová medaile. Holky byly trochu smutné, ale nesly to statečně.

Chlapci reprezentující naši školu v této kategorii byli ostřílení borci a loňští vítězové mladší kategorie. Vletěli do závodu s velkou chutí.  Bojovali o každé pořadí a to se jim vyplatilo. Získali skvělou bronzovou medaili za třetí místo. Medaili získal Tomáš Hotovec, Vít Novotný, Jakub Střešinka a Ondra Šišma. Kluci předvedli parádní výkony.

Trochu smůly si vybrali kluci z nejstarší  IV. kategorie ( 8. – 9. tříd.). V této kategorii je vždy největší konkurence a zvítězí jen tým výborných běžců. Předvedené výkony medaili nepřinesly, ale 4. místo je v této konkurenci velmi důstojné.

Vše nám vynahradila děvčata. Dívky, které v loňském roce doběhly  na  2. místě, chtěly opět útočit na prvenství. Po výborném výkonu se jim to o 3 body povedlo a opět se  letos mohou radovat  z vítězství a také z postupu na pražské finále. Fandit budeme Terce Potůčkové, Josefíně Zachové, Kristýně Dvořákové, Andree Štěpánové a Kačce Formánkové. Velká gratulace za super výsledek.

V pražském finále naše dívky ve velké konkurenci obsadily krásné čtvrté místo!
Velká gratulace!

Děkujeme všem za vzornou reprezentaci naší školy.
J.M.

Štafetový pohár

Žáci a žákyně 3. a 4. tříd se po absolvování přespolního běhu účastnili ještě štafetového poháru na nedalekém atletickém stadionu.

Smíšená družstva obou kategorií si vedla velmi dobře. Překvapily zejména děti ze 3. tříd, pro které to byl první štafetový závod vůbec.

Nebýt potíží s předáváním štafetového kolíku, jistě by naši závodníci zamíchali výsledným pořadím.
Nakonec jsme si z Radotína odvezli 3. místo.

N.B.