POPRASK - plavání

Tento rok se nám podařilo obhájit prvenství ve všech věkových kategoriích na soutěži v plavání mezi školami na Praze 5.

Žáci druhého stupně (všechna čtyři družstva) tedy bojovali i v pražském finále, které se konalo hned začátkem ledna (tedy ještě v době, kdy si ostatní užívali prázdniny).

A po krásných výkonech jsme zvítězili i v Suchdole - žáky i žákyně 8.-9.tříd si vyplavali postup do republikového finále v Jindřichově Hradci!

Děkujeme a moc gratulujeme.

Republikové finále se po dvou letech konalo opět na krátkém bazénu v jihočeském Jindřichově Hradci. Tým chlapců i děvčat cestoval již v neděli z Prahy, po společné večeři jsme jednu noc přespali v hotelu Vajgar a ráno vyrazili směrem k aquaparku.
Setkání nejlepších škol z jednotlivých krajů naší republiky už přineslo poměrně vážnou atmosféru velkých závodů, po rozplavání následoval nástup všech závodníků, rozhodčích i pořadatelů, znělka pořádající Asociace Školních Sportovních Klubů, slavnostní slib sportovců, rozhodčích i organizátorů a státní hymna.
Po formálních záležitostech se konečně začalo závodit - první skákaly do vody dívky ve štafetě 6x50m VZ. Již první disciplína hodně naznačuje rozložení poměru sil jednotlivých družstev - hned jsme viděli, že konkurence je silná a měříme se s povětšinou závodními plavci. Všichni naši se drželi statečně, dvakrát jsme zásluhou Matyáše Sedláčka (25M) a Michala Vaňka (50P) byli jen kousíček za individuální medailí.

V celkovém pořadí nakonec naše holky obsadily 9. místo, chlapci dokonce 6. místo.
Oproti minulé účasti na tomto finále? Zlepšení!

Moc gratulujeme všem zúčastněným:
 - A.Dvořáková, V.Godorovová, T.Dufková, T.Šišmová, J.Krausová a V.Horníková
 - F.Pazdera, O.Zavřel, M.Vaněk, M.Sedláček, D.Daněk a M.Mach