POPRASK - fotbal

Fotbalové soutěže odstartovala kategorie 6.-7.tříd.
A opět jsme měli smůlu na počasí - celý hrací den pršelo, hráči byli mokří hned po pár minutách prvního zápasu...

Ten se nám zpočátku dařil, rychle jsme vedli, ale soupeř nakonec (v posledních vteřinách zápasu) srovnal - pro nás tedy smolný, ale bohužel nakonec jediný bod. Zbylí dva soupeři byli herně lepší - po boji jsme podlehli a nakonec z turnaje odjížděli bez postupu do nejlepší šestky.

Pochvalu ale za nasazení i odolnost proti větru a dešti zaslouží: M.Jenšovský, M.Novotný, V.Brož, T.Hotovec, P.Houdek, S.Uhlíř, A.Tahir, M.Koppel.
A.Z.

V úterý 4.10. jsme zpokračovali věkovou kategorii 8. a 9. tříd.
Naše družstvo bylo vybráno pouze z osmého ročníku a čekal ho náročný úkol, přehrát starší a vyspělejší fotbalisty a postoupit do finále. Do základní skupiny vylosoval kapitán družstva Daniel Daněk velmi silné soupeře: ZŠ Drtinova, ZŠ Barrandov, ZŠ Tyršova a G.CH. Dopplera. V prvním zápase skupiny bylo naším soupeřem G.CH. Doplere, kdy jsme po perfektním výkonu brankáře H. Pytlíčka brali jedn bod za remízu 2:2. Naše druhé utkání ve skupině proti ZŠ Drtinova nedopadlo dobře a po prohře 3:1 byl náš bodový zisk stále 1b. Nezbývalo nám proto nic jiného, než oba dva zbývající zápasy ve skupině vyhrát.
Třetí utkání jsme proti ZŠ Barrandov rozehráli velice dobře, vytvořili jsme si tlak a měli více ze hry, ale bohužel po smolném gólu na 1:0 a následné penaltě 2:0 jsme tento zápas prohráli. Poslední zápas ve skupině se už dohrával bez možnosti postupu, ale přistoupili jsme k němu zodpovědně a zvítězili 7:4. Získali jsme 4body a obsadili tak celkové 7. místo z 10 zúčastněných. Všem žákům patří velký dík, za odmakaný turnaj. Věřím, že v příštím roce celý turnaj vyhrajeme.

Sestava ZŠ Weberova: Brankář: Hugo Pytlíček

                                     Obrana: Daniel Cís, Vojtěch Vít, Miloš Bádal,  Michal Vaněk

                                     Záloha: Daniel Daněk, Tomáš Půhoný

                                     Útok: Dominik Houdek, Abdurrahman Al Oukla, Jakub Hendrych

L.P.