POPRASK - florbal

Florbal chlapci 6. – 7. třída

Poslední kategorií, která zasáhla do florbalových soutěží, byli hoši šestých a sedmých tříd.
Klasicky velmi kvalitně obsazené chlapecké turnaje jsou rozdělené do 2 hracích dnů - první den jsme vysokým vítězstvím v obou zápasech potvrdili ambice na postup do šestičlenného finále.

Druhý hrací den, kde se sešlo nejlepších 6 škol, už byl velmi těžký. Celkové páté místo hned po turnaji způsobilo u většiny možná malé zklamání, myslím ale, že všichni zaslouží pochvalu a gratulaci.
Hráli jsme napínavé vyrovnané zápasy, na závěr uspěli v nájezdech...pěkný turnaj.
Těším se na další rok.
A.Z.

Florbal dívky 6. – 7. třída

Děvčata hrála velmi obětavě a s obrovským nasazením. I přes velkou bojovnost se nám však nepodařilo postoupit ze skupiny. Máme kvalitní základ týmu a doufám, že v příštích letech se budou jejich výkony nadále zlepšovat.

R.K.

Florbal – 4.-5. ročník mix

Dne 21.11. 2017 jsme se zúčastnili POPRASKU základních škol ve florbale.

Soupiska zúčastněných žáků:  Kraus Štěpán, Daněk Jan, Hora Michal, Lafek Filip, Pelikán Matěj, Voplakal Martin, Národa Matouš, Netrefová Magdalena, Skála Šimon, Huk David.

Turnaje se zúčastnilo devět základních škol. Kapitán družstva Martin Voplakal vylosoval pro naši školu čtyřčlennou skupinu B ve které jsme se utkali s Barrandovem, Velkou Chuchlí, Slivencem. V prvním utkání jsme nestačili na favorizovaný Barrandov, který následně celý turnaj vyhrál a po dobrém výkonu jsme odcházeli ze hřiště poraženi 2:5. Druhé utkání byla naším soupeřem Velká Chuchle, když jsme utkání zahájili lépe a vedli hned o 3 branky, konečný stav nás nepotěšil a po prohře 8:3 byly naše šance na postup mizivé. Poslední utkání ve skupině proti Slivenci jsme zvítězili 6:4 a obsadili třetí místo ve skupině. Ve druhé skupině na třetím místě skončila ZŠ Nepomucká a souboj o páté místo dopadl v náš prospěch. Po výhře 6:3 nám zůstalo krásné 5 místo.

Pochvala patří všem zúčastněným. Výkony byly vynikající, ale štěstí nám moc nepřálo, doufejme, že v příštím roce budeme o nějaký ten stupínek výš.

Florbal dívky 8. – 9. třída

Tým složený z dívek osmých a devátých tříd se účastnil turnaje ve florbalu, který se konal ve sportovní hale na Barrandově.
Bez jedné z opor a ne se šťastným vylosováním jsme se daly do boje o body.
První zápas s týmem ZŠ Drtinova dopadl špatně. Vysoká prohra nás dlouho mrzela. Ale byly jsme rozehrané, rozhýbané a odhodlané bojovat dál.  Druhý zápas ve skupině s dívkami z Radotína byl podstatně lepší. Hra byla velmi vyrovnaná a vedení v první polovině hry nám dávalo naději na postup. V druhém poločase jsme bohužel neudržely dvě hráčky dál od branky a byla z toho těsná prohra. Litovaly jsme, že nejsme v plné sestavě. Tento zápas by vypadal úplně jinak. Věděly jsme, že tentokrát si o medaile nezahrajeme.  Co se dá dělat. Jednou jsi nahoře, jednou dole. To je život. V posledním zápase o 5 místo se holkám již dařilo. Výhra 6:0 dívkám udělala radost a škole zajistila 4 body do POPRASKU.
Děvčatům děkujeme za bojovnost a reprezentaci školy .
J.M.