Pohár rozhlasu

V letošním roce proběhl již 50. ročník závodů, které jsou jedinou atletickou soutěží pro základní školy v celé republice.  Všechny atletické disciplíny prověří všestrannou připravenost žáků. V letošním roce došlo ke změně pravidel a tým mohlo tvořit pouze 10 závodníků v jedné kategorii. Bylo těžké najít nejlepší a nejvšestrannější, protože každý člen družstva mohl soutěžit ve dvou disciplínách a štafetovém běhu.  V pěti atletických soutěžích mohli startovat 3 závodníci z jedné školy. Body pro tým braly dva nejlepší výkony. Součet bodů všech disciplín určil konečné pořadí družstev v každé kategorii.

Kategorie IV (2002 – 2004)

Starší žákyně

Po loňském třetím místě z mladší kategorie a posílená o výborné závodnice z nejstaršího ročníku, se děvčata s chutí pustila do závodění. Hned v úvodní soutěži padlo pár osobních rekordů. V běhu na 60m Míša Brezová pokořila hranici 9s a čas 8,9 s bral 531bod. Jana Urešová přidala čas 9,1s a  bodový  zisk  ze sprintu 1013 bodů byl velkým příslibem. Potom se rozběhly technické disciplíny. Oporou týmu ve skocích byla Josefína Zachová. Ve skoku vysokém překonala laťku ve výšce 146cm, což je jeden z nejlepších výkonů na naší škole a ve skoku dalekém překonala čtyřmetrovou hranici o 25m. Pro tým získala 1002 body. Parádní výkony. Výkon Barči Kotrčové a Terky Šišmové  shodně 122 cm ve výšce daly součet v této  disciplíně 908 bodů, což bylo vynikající a začala se zde rodit naděje na dobrý výsledek. Ve vrhu koulí je důležitá technika . Tu se nejlépe naučila Terka Potůčková , a ač drobné postavy, tak výsledek 7,90 m je velmi dobrý. Anička Lhotáková přidala 7,57m. Další body pro tým, tentokrát 765. Nejošemetnější disciplína je skok daleký. Trefit přesně v maximální rychlosti odrazové prkno mají problém i vrcholoví atleti. Ale ze 4 pokusů je vždy šance, že se to aspoň jednou podaří.  Naštěstí se to děvčatům splnilo a Josefína  Zachová skočila 425cm a Barča Kotrčová 386cm. Solidní výkony za 634 body. Další disciplínou byly štafety. Děvčata si během dopoledne poctivě trénovala předávky a to se jim vyplatilo. Štafetu  A , 4/60m běžela Kačka Formánková, Jana Urešová, Josefína Zachová a Terka Potůčková. Za čas 34,6 s získaly dívky  543 body.  Již jsme začaly tušit, že bez medaile neodjedeme.  Nejnáročnější disciplína soutěže, běh na 800m, je vždy na konec závodů. Naše favoritka a od páté třídy stabilní velmi platná členka všech sportovních soutěží Terka Potůčková, byla asi jediná, která se těšila. Její výkony byly vždy vynikající. Hračka fotbalové Slavie a reprezentantka ČR v kategorii U15 ani ve svém posledním  závodě za naši školu nezklamala  a svým neuvěřitelným finišem  o 30m vyhrála. Časem 2:47,4 min si vytvořila osobní rekord a získala pro tým 491 bod. Velmi dobrý výkon podala i Kristýna Dvořáková časem 2: 55,2 min. Poděkování patří i ostatním členkám týmu, které tvořily třetí výkony družstva. Bez nich by byla nervozita opor týmu o poznání větší. Dík patří Kačce Formánkové a Ivě Dvořákové.

A jak celá soutěž dopadla? Krásné 2. místo, stříbrné medaile a pohár byl tou nejlepší odměnou za předvedené výkony.

Všem dívkám děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme k předvedeným výkonům. Terce Potůčkové moc děkujeme za neuvěřitelnou výdrž ve všech sportovních soutěžích nejen v atletice, ale i ve florbalu, v košíkové či v odbíjené. A přejeme jí hodně sportovních úspěchů, žádná zranění a štěstí nejen ve sportovním životě. To vše přejeme i dalším žákyním devátých ročníků, které se podílely na nejednom úspěchu naší školy v soutěžích POPRASKU.

Starší žáci

Nejlepší výkony ukázal a velkou pochvalu si v této kategorii zaslouží Filip Pazdera.  Ve skoku vysokém předvedl 161cm, což je jeho nejlepší výkon. Ve skoku dalekém dolétl až na značku 461cm. Velmi dobrý výsledek zaznamenal Kuba Hanus ve vrhu koulí. Výkonem 11,20m se zařadil mezi nejlepší ve startovním poli. Kladně lze hodnotit i štafetu4/60m, která časem 30,9 s skončila na 3. místě. V celkovém pořadí chlapci obsadili 5. místo.

Mladší žákyně

Žákyně třídy 6. A měly nelehkou úlohu. Při absenci ostatních tříd ( 6. B, 6. C, 7. B – ŠVP) muselo 8 děvčat závodit ve všech disciplínách. Pro některé to byla premiéra nejen na závodech, ale i v atletické soutěži (skok vysoký). Dívky se velmi snažily a některé výkony jsou velkým příslibem do budoucna. Konečné 4. místo a 5 bodů do POPRAKU je velkým povzbuzením do příštího roku.

Mladší žáci.

Tým 6.A byl tentokrát posílen o 3 žáky z třídy 7.A. A hned bylo veseleji. Skvěle si vedl Oliver Kopal v běhu na 60m( 8,6s). Šimon Trepeš skočil do výšky 130cm. Ondra Šišma téměř překonal čtyřmetrovou hranici ve skoku dalekém(399cm). V míčku Kuba Střešinka hodil 41,06m. Tyto a další výkony nás před poslední disciplínou poslaly v soutěži družstev na čtvrté místo. Naštěstí vždy o konečném pořadí týmů rozhoduje až poslední soutěž a tou byl běh na 1000m. Tam předvedl excelentní výkon opět Oliver Kopal. Čas 3:17,10 minut bral 506 bodů a i díky výkonu Jakuba  Střešinky ( 3:24,2minut – 447 bodů) bylo rozhodnuto. Naše družstvo skončilo na pěkném 3. místě.

Školu reprezentovali a bronzové medaile si vezli domů: O. Kopal, Š. Trepeš, M. Lhoták, S.Uhlíř, J.Střešinka, O. Šišma, J.Hanzlík, A. Tahir

Děkujeme všem za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme k předvedeným výkonům.