Košíková - dívky

Košíková 6.-9. třída dívky

Titulek by měl znít: Košíková 2018 5. –  9. třída dívky, neboť v mladší kategorii jela na zkušenou čtyři děvčata z pátých tříd. A nevedla si špatně. Holky byly pro tým přínosem a podílely se na jedné výhře družstva. Bohužel jedna výhra na medaili nestačila.

Na celém turnaji se podepsala absence hodin Tv.  I když jsou vždy oporou( a letos byly samozřejmě také) aktivní hráčky košíkové, tak z hodin Tv jsme trochu sehrané, víme, kam se máme postavit, učíme se a zdokonalujeme driblink, přihrávky, střelbu, útok, obranu. A čím jsme ve vyšším ročníku, tím jsme na tom lépe a lépe. A to nám letos chybělo.

Mladší dívky zahájily turnaj velmi nadějně.  Po těsné prohře o jeden koš( 8:10 ) , která nás hodně mrzela, vyhrála děvčata v dalším zápase 7:4 a těšila se, že budou bojovat o medaile. Soupeřky si však přečetly naši hru a v zápasech začaly blokovat naše nejlepší hráčky, které tím pádem nemohly zakončovat. Další zápasy se nám již nepodařilo vyhrát. Přesto velkou pochvalu zaslouží Nela Hýlová a Lucie Misterková za odvážný výkon, Míša Brezová za obětavost, ohromnou vytrvalost a odvahu v osobních soubojích. Za skvělou obranu chválím Karolínu Malou a Kláru Jakoušovou, které se nebály ani vyšších soupeřek. Příslibem do budoucna byl i výkon Sáry Bujuluové, Sofie Chlustinové a Beáty Petružálkové. Na lavičce všem fandila Kristýna Mašková. Dívky v turnaji obsadily 5. místo a přispěly do POPRASKU 4 body pro naši školu.

Starší žákyně měly vyšší ambice. Bohužel se na nich asi nejvíce projevila absence Tv. Hlavní opory týmu Johanka Krausová a Anička Lhotáková hrály výborně, ale bývalé hráčky se rozehrávaly postupně. Tak se stalo, že první zápas jsme trochu nešťastně prohrály o jediný bod( 1 trestný koš). Druhý zápas nám utekl o 2 koše.  Teprve ve třetím zápase se holky našly a výhrou 27:4 si zajistily bronzové medaile.  Pro dívky z devátých tříd to byla zasloužená medaile. Pochvalu zaslouží všechny, ale ještě je nutno vyzdvihnout dva proměněné trestné hody naší fotbalistky Terezy Potůčkové.  Po vyhlášení výsledků jsme ještě fandily Martině Sáblíkové, která vybojovala stříbrnou olympijskou medaili na 5000m. Jela skvěle.

Na bronzu se podílely:

Johanka Krausová , Anička Lhotáková, Tereza Potůčková, Sára Chlustinová, Adéla Mrázková, Lucka Růžičková. Kačka Formánková, Viki Horníková, Terka Dufková

Všem  dívkám gratulujeme a  děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

J.M.