Halový pětiboj všestrannosti 2018

Začátek února patří každoročně soutěži, která prověří zdatnost sportovců z různých sportů, a jen ti nejvšestrannější dosáhnou na medaile. Halový pětiboj všestrannosti se opět uskutečnil  v hale Jedenáctka, kde to již známe. Letos se do soutěže přihlásilo 40 školních družstev.  Všichni se těšili nejen na všechny soutěžní disciplíny, ale také na reprezentanty a olympioniky, kteří nás přišli podpořit.

Závod byl zahájen atletickou bronzovou olympijskou medailistkou Šárkou Kašpárkovou. Symbolicky se začínalo trojskokem. Nejlépe si vedl Kája Jareš, který doskočil až na značku 7, 26 m. Druhou disciplínou byl hod medicinbalem. Při tréninku nám to šlo skvěle, tak jsme se těšili na spoustu bodů. Bohužel se nám výkony nepodařilo zopakovat, ale i tak byly výkony parádní.  Míša Brezová se výkonem 9,85 m přiblížila hranici deseti metrů. Karel Jareš opět nejlepší s výkonem 14,50m. Mezi žáky oblíbené disciplíny patří vždy švihadlo. Je vidět, že v řadě sportů je zařazováno do tréninkového procesu. Není to ale jednoduchá pohybová dovednost, protože záleží na koordinaci pohybů, vytrvalosti i síle paží.  Ale nám se vždy v této disciplíně daří. Z chlapců dosáhl nejlepšího výsledku Tomáš Hotovec  250 přeskoků. Z děvčat Míša Brezová dokonce 275 přeskoků.  Všichni bodovaní členové družstva dosáhli za 2 minuty (4 způsoby přeskoků) výkonu 190 přeskoků a více. Po třech disciplínách jsme byli na slibném 13. místě. Rozhodující disciplínou byly lehy- sedy.  Ta vždy prověří silovou připravenost soutěžících. Nejlépe si vedli Vítek Novotný s 89 opakováním za 2 minuty a Tomáš Hotovec  s 92 opakováním. Tato soutěž asi nejvíce bolí. Všichni ji zvládli výborně. Poslední a pro nás nejsilnější disciplína byl dvouminutový driblink mezi dvěma metami, které byly umístěny 10m od sebe. Zde se nám dlouhodobě daří a zde získáváme nejvíce bodů. Tentokrát tým podrželi 3 kluci, kteří překonali hranici 300m. Tomáš Hotovec uběhl  skvělých 340m. Ale i výkony ostatních byly výborné. Bára Voplakalová 280m, Míša Brezová 295m, Matouš Národa 270m, Kačka Formánková a Lenka Melicharová 265m. Byl to úspěšný finiš v celé soutěži.  

Potom jsme již čekali na vyhlášení výsledků. Čekání nám pořadatelé zkrátili exhibicí sportovců, autogramiádou a vystoupením kouzelníka. Autogram jsme získali od badmintonistů Petra Koukala a Adama Mendreka, biatlonisty Jakuba Hradeckého, extrémního skokana do vody Michala Navrátila, ale také od Jakuba Koháka a dalších sportovců.

Během vyhlašování jsme se radovali ze skvělého 11. místa našeho družstva. Byli jsme trochu smutní, že Tomáši Hotovcovi utekla o pár bodů bronzová medaile.  Ale i 4. místo je velký úspěch. Matouš Národa se umístil na parádním 7. místě.  Míša Brezová obsadila krásné 11. místo a  Karel Jareš se vešel do první patnáctky.

Domů jsme odjížděli unavení, ale spokojení. 

Za vzornou reprezentaci školy děkujeme a  gratulujeme k výborným výkonům,  těmto soutěžícím : Míše Brezové, Kačce Formánkové, Barče Voplakalové, Lence Melicharové, Kájovi Jarošovi, Tomáši Hotovcovi, Vítkovi Novotnému, Matouši  Národovi i náhradníkům Terce Dufkové a Honzovi Zenkerovi.

J.M.