Biologická olympiáda 2018

První soutěží v novém roce 2018, která se uskutečnila na naší škole, byla biologická olympiáda. Do školního kola se přihlásil rekordní počet zájemců (16) . Ne všichni však splnili podmínky účasti, a proto soutěží prošlo 12 soutěžících. Příjemným zjištěním byl zájem 8 žáků nejmladší kategorie D. Největší souboj o prvenství a postup do obvodního kola, proběhl tradičně v kategorii C mezi soutěžícími, kteří se zúčastnili této soutěže již po třetí nebo dokonce po čtvrté za sebou v řadě.

Stejně jako v minulých letech se biologická olympiáda skládala ze čtyř částí. Vstupní úkol, byl volitelný ze 4 témat. Vědomostní test byl letos tematicky zaměřený na pohyb rostlin a živočichů. Laboratorní úkol a poznávání rostlin a živočichů soutěž zakončily.

V kategorii C, žáků 8. – 9. tříd, si nejlépe vedla a poprvé se může radovat z vítězství žákyně 9. A , Adéla Dvořáková. Získala ve všech částech nejvyšší počet bodů a vyhrála s 96,5 bodu. Na druhém a třetím místě skončili Radek Holakovský 9.A a Barbora Kotrčová 8.A, kteří již mají ve své sbírce vítězství v minulých ročnících.

1. Adéla Dvořáková (9.A) - 96,5 bodu
2. Radek Holakovský (9.A) - 83 body
3. Barbora Kotrčová (9.A) - 78,5 bodu
4. Tereza Šišmová (8.A) - 75 bodů

V kategorii D žáků 6. – 7. tříd si nejlépe mezi nováčky vedla žákyně 6.C Kateřina Poláková, která s převahou zvítězila s 74 body nad zkušenější Danielou Barabaschevou, 7.A . Na třetím místě s velmi dobrým bodovým ziskem se umístil Jan Pilař, 6.A.

1. Kateřina Poláková (6.C) - 74 body
2. Daniela Barabascheva (7.A) - 65 bodů
3. Jan Pilař (6.A) - 63 body
4. Karolína Petrášová (6.C) - 60 bodů
5. Aaryan Tahir (6.A) - 52 body
6. Veronika Lafková (6.B) - 45 bodů
7. Ilya Pogrebňa (6.A) - 42 body
8. Matěj Řežábek (6.C) - 39 bodů

Vítězky školního kola postupují do obvodního kola, které se bude konat 23.4.2018 - kategorie C a 12.4.201 - kategorii D.

Gratulace patří všem soutěžícím a postupujícím držíme palce v dalším kole.

J.M.