Adventní odpoledne

Advent na „Weberovce“

Tak už je to zase tady! Rok se s rokem sešel a opět je tu adventní čas. A s ním přicházejí i nejrůznější tradice, které nám zpříjemňují čekání na Vánoce. U nás ve škole jsou to především adventní dílny pro děti.

Letos se tato akce konala první prosincový den. Náročné a pečlivé přípravy vyvrcholily ve 14.00 hodin, kdy se otevřely dveře všech dílen. A jako by ty dveře byly kouzelné- za každými z nich vznikaly pod šikovnýma rukama dětí krásné vánoční výrobky. Jako obvykle byl velký zájem o vázání svátečních věnců, výrobu svíček z včelího vosku, pohádkových cukrových hradů, nejrůznějších dekorací, přáníček a ozdob. Ze cvičné kuchyňky se linula sladká vůně perníčků, zatímco uši návštěvníků hladil svými andělskými hlásky školní sbor. Velký zájem byl také o knižní bazárek, odkud si spokojení zákazníci odnášeli něco pro povznesení duše.

Přes velkou náročnost příprav, znásobenou tentokrát i přítomností školní inspekce, se tradiční akce ZŠ a MŠ Weberova opět povedla. Všem, kdo se na ní podíleli, patří velký dík. Všem dětem, rodičům, učitelům a ostatním pracovníkům školy přejeme radostné, šťastné a klidné Vánoce. Na shledanou v roce 2018!

K.Š.