Spolupráce s domovem seniorů na Klamovce

Naše základní škola spolupracuje od roku 2016 s domem pro seniory na Klamovce.

Hlavní myšlenkou projektu je seznamovat děti s tím, co senioři potřebují, co je těší, co jim dělá radost, co je trápí a co je pro ně v této fázi života důležité. Zároveň by měla naše setkávání dělat dědečkům a babičkám radost. Na našich společných návštěvách si budeme povídat, číst, vyrábět ...

První setkání - Vánoce

Dne 14.1.2016 jsme navštívili babičky a dědečky v domově seniorů. Děti předaly vánoční přáníčka, která vytvořili žáci 3.B a 4.A. Všichni jsme si společně zahráli a zazpívali koledy. Naše první setkání bylo velice milé a příjemné.

Druhé setkání - Tři králové

V pondělí 9.1.2017 jsme byli navštívit dům seniorů na Klamovce. Děti měly možnost pozdravit babičky a dědečky na pokojích a popřát jim do nového roku vše nejlepší. V maskách tří králů děti zpívaly tříkrálovou koledu.  Zároveň jsme se seznámili s tím jak se klientům v domově žije, jaké mají pokoje a dokonce jsme se podívali do místní kaple. Návštěva se nám velice líbila a jsme rádi, že jsme babičky a dědečky potěšili.