Pražské finále družstev a jednotlivců OVOV 2017

Již po druhé se naše družstvo probojovalo do finále této stále oblíbenější soutěže “Odznak všestrannosti olympijských vítězů“ OVOV. Tentokrát se soutěž konala na atletickém stadionu Sparty ve Vysočanech. Obvodní kola se pořádají jako pětiboje, krajská finále mají o disciplínu víc. Tentokrát naše žáky čekalo těchto šest disciplín: shyby, 60m, skok daleký, hod míčkem, lehy – sedy, 2 minuty driblinku nebo běh na 1000m.

Náš tým byl složený z velmi všestranných žáků a žákyň a dohromady se perfektně všichni doplňovali. Konkurence byla opravdu velká. Od atletů, přes florbalisty, házenkáře, košíkáře, plavce či gymnastky. Téměř každý potkal na sportovišti známého kamaráda ze svého sportu. Do finále se probojovalo 16 nejlepších družstev z Prahy a okolí.

Po skončení každé disciplíny jsme sledovali výsledky, které se neustále měnily. Někdy jsme byli na dosah medaile, jindy jsme se propadli do druhé desítky. Před poslední disciplínou jsme byli na 11. místě, což nás trochu rozladilo. Ale na poslední soutěž (driblink) jsme si věřili a také se to potvrdilo, že zde, si půjdeme pro hodně bodů.

Po celkovém součtu naše výkony stačily na krásné 6. místo. Což je náš nejlepší výsledek.

Celkem padlo hodně osobních rekordů. Nejvýraznější byly ve skoku dalekém. Tam všichni členové týmu zjistili, jak velmi vysoký mají potenciál. A to je velmi dobré do budoucna. Všichni se zlepšili. Podmínky byly sice přizpůsobené této masové soutěži (měřilo se z místa odrazu), ale výkony ani proto nelze opominout. Míša Brezová skočila 455cm, což je vynikající výsledek. Josefína  Zachová překonala čtyřmetrovou hranici o 34 cm – 434cm a i Terka Potůčková se dostala na 400cm. Chlapci se hladce dostali přes 450cm. Radek Holakovský – 455cm, Šimon Šídlo – 460 cm a Kuba Múller  - 463cm. Velký osobák si skočil páťák Tomáš Hotovec – 423cm. I v dalších disciplínách se nám dařilo. Výsledky jsou k nahlédnutí na stránkách OVOV.

Všem reprezentantům  Míše Brezové, Kristýně Dvořákové, Josefíně Zachové, Terce Potůčkové, Tomáši Hotovcovi, Radku Holakovskému, Šimonu Šídlovi, Kubovi Múllerovi gratulujeme k výkonům a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

J.M.