POPRASK - stolní tenis

Stolní tenis  - kategorie II

Hned druhý školní den v novém roce 2017 (4.ledna) se ZŠ Weberova zúčastnila stolního tenisu v kategorii II. 4.-5. třídy. Ani jeden žák či žákyně se stolnímu tenisu ve svém volnu nevěnují a tak jsme nepatřili k největším favoritům turnaje. Nicméně chuť vítězit a nevzdát ani jeden míček přinesla ovoce.

V kvalitní hráčské konkurenci se chlapci ve složení Tomáš Hotovec, Jakub Pelikán, Štěpán Rybka a Aaryan Ramis Tahir v turnaji škol hraném „každý s každým“ umístili na skvělém 3. místě.

Děvčata ve složení Jana Medová a Nina Zabadalová umístění ještě vylepšily a okusily hořkost porážky pouze v jednom jediném zápase a skončily na krásném 2. místě.

Na obě družstva (jak dívčí, tak chlapecké) jsme náležitě hrdi nejen za předvedené výkony, ale i za příkladnou reprezentaci školy.
Příští rok budou jistě posilou v kategorii III.

V.S.

Stolní tenis  - kategorie III

Dne 6.1.2017 se uskutečnil turnaj ve stolním tenise III. kategorie., tzn. pro žáky 6. a 7. tříd.

Děvčata skvělým a suverénním způsobem vyhrála celý turnaj. Svým vítězstvím si zajistila postup do celopražského kola.

Chlapci bohužel prohráli velmi vyrovnané semifinále (3:4) s Radotínem, a tak hráli o 3. a 4. místo. V tomto náročném utkání naši chlapci zvítězili nad ZŠ Barrandov Chapl. nám. (4:2) a obsadili 3. místo.

Všem zúčastněným gratulujeme ke sportovnímu úspěchu a děkujeme za reprezentaci školy!

R.K.

Stolní tenis  - kategorie IV

Ve čtvrtek 5. 1. 2017 se vypravila družstva žáků a žákyň osmých a devátých tříd na oblíbený turnaj POPRASKU ve stolním tenisu. Soutěž se konala, jako každý rok, na ZŠ na Zbraslavi. Chlapci a děvčata jeli obhajovat loňské prvenství v této kategorii. Složení týmu chlapců bylo podobné. Holky tvořily družstvo nové.

Turnaje se zúčastnilo 6 škol.  Chlapci si celý turnaj užívali a šli od jednoho vítězství k druhému. Výborně sehráli všechny zápasy a jednoznačně v celém turnaji zvítězili.  Bylo vidět, že hrají s chutí. Navzájem se povzbuzovali a uměli se radovat z povedené výměny.  Tímto vítězstvím si chlapci zajistili postup do pražského finále. A kdo vyhrál zlatou medaili? Jedničkou týmu byl Kryštof Přída. Na dvojce nastupoval Filip Němec. Oba chlapci vyhráli i všechny čtyřhry. Důstojnou a šikovnou trojku hrál Adam Holeček. Celému týmu děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme k postupu na Prahu.

Dívky měly pozici o něco těžší. Soutěže se nezúčastnila žádná závodní hráčka, a tak startovní pole bylo velmi, ale opravdu velmi vyrovnané. Těžké to měl i doprovod hráček, občas to byly nervy. Dvakrát se naše hráčky dostaly do skóre 2:2 na zápasy a v rozhodujícím zápase 2:2 na sety a skóre 10:10 nebo 9:9 v rozhodujícím třetím setu. Poprvé se nepodařilo zápas dotáhnout do vítězného konce a výsledek 11:13 v třetím setu holky hodně mrzel. Ve  druhém zápase se štěstí přiklonilo na naši stranu a po stejném průběhu výhra 11:9 holkám udělala radost. Hlavní bylo, že si holky tímto vítězstvím zajistily medaili. Další zápasy byly také vyrovnané, ale výhru nám již nepřinesly, I když některé výměny byly velmi dlouhé a k vítězství bylo blízko. Za bronzové medaile byly Klárka Matoušková a Tereza Potůčková moc rády.

Také dívkám děkujeme za výbornou reprezentaci školy a gratulujeme k zisku 3. místa.

J.M.