POPRASK - přehazovaná

Přehazovaná chlapců 4.-5. tříd

Soutěže v přehazované se zúčastnili i chlapci z pátých tříd a opět si z turnaje přivezli medaile.

Celý soutěžní den se protáhl - i podle vyjádření rozhodčích a organizátorů byly k vidění nezvykle dlouhé a vyrovnané zápasy či sety. Naši kluci bojovali skvěle a navzdory jednomu jasně prohranému zápasu jsme v posledním utkání hráli o medaile. Díky vyrovnanému výsledku (a horšímu počtu uhraných bodů) jsme nakonec brali stříbro.

Velkou pochvalu zaslouží: Tomáš Hotovec, Sebastian Uhlíř, Jakub Pelikán, Oliver Kopal, Viktor Londin, Aaryan Tahir, Kryštof Sýkora a Ondra Šišma.

Gratulujeme!
A.Z.

Přehazovaná žákyň 6. – 7. tříd

Jedna míčová hra střídá druhou. Po košíkové se naše žákyně zúčastnily turnaje v přehazované. Tato míčová hra je přípravou na odbíjenou a hned po vybíjené má na POPRASKU nejpočetnější účast. Letos se přihlásilo 9 týmů. Naši školu reprezentovala tato děvčata:

Johanka Krausová, Míša Brezová, Kačka Formánková, Josefína Zachová, Terka Šišmová, Bety Londinová, Sára Krásová, Eliška Melicharová, Viky Horníková, Terka Dufková

Naše děvčata opět zabodovala a podařilo se jim vybojovat stříbrné medaile. Cesta k druhému místu nebyla úplně jednoduchá. Dívky dokonce jednou otáčely zápas z 9:16 na vítězných 25 : 23, což chtělo opravdu velkou trpělivost a soustředění na hru.  Ale podařilo se. Nejcennější bylo vítězství nad ZŠ Drtinova 2:0 na sety. Toto vítězství nám zajistilo postup do finále. Tam si děvčata zopakovala zápas ze skupiny s GNK. I Když se náš výkon zápas od zápasu zlepšoval, finále jsme prohrály.  Radost z druhého místa nahradila zklamání z finálové prohry. A kdo se podílel na tomto úspěchu? Pokud si myslíte, že budoucí volejbalistky, tak jste na omylu. Družstvo tvořila košíkářka, házenkářka, florbalistka, dvě atletky, plavkyně, tanečnice, hasička, akrobatka, jezdkyně na koni. Je vidět, že naše děvčata jsou velmi všestranná.

Všem patří pochvala a gratulace za výbornou reprezentaci školy.

J.M.