POPRASK - Pohár Rozhlasu

V letošním roce se konal již 49. ročník této atletické soutěže družstev v základních atletických disciplínách.

Soutěž zahájili  10.5.2017 chlapci. Ráno na začátku soutěží jim téměř přimrzaly tretry k tartanu, ale v poledne je již doprovázelo slunce a počasí bylo výborné. Také výsledky dopadly výborně.

Mladší žáci

Mladší chlapci vyběhali, vyházeli a vyskákali krásné 2. místo. Mezi nejhodnotnější výkony patřil běh na 60m Matyáše Sedláčka ( 8,0s) a Káji Jareše ( 8,2s), běh Daniela Daňka na 1000m ( 3:25,60 min.), skok vysoký Petra Hamerského ( 146cm)a hod míčkem Vojty Víta ( 54,54m). I další závodníci podali velmi kvalitní výkony a přispěli ke stříbrné medaili. Byli to : Daniel Cís, Lukáš Bruner, Andrii Bandrivskyy.

Toto umístění je velkým příslibem do budoucna. Od chlapců se určitě ještě dočkáme řady pěkných výsledků.

Starší žáci

V posledních letech vozili pravidelně žáci této kategorie medaile. Na soutěž jsme přijeli v plné sestavě, tak jsme očekávali, že medaile zase bude. Boj to byl velký. S atlety specialisty není lehké závodit. Naši chlapci( fotbalisté, florbalisté, basketbalisté, stolní tenisté) nezklamali. Po vynikajících individuálních výkonech opor týmu vybojovali výborné 3. místo. Ve třech disciplínách z pěti získali chlapci více jak 1000 bodů, což už se dlouho nestalo. Jan Šátek vyhrál své disciplíny ( 60m – 7,7s + 1500m – 4: 53,5) a podílel se na 3. místě štafety (30,7s), Adam Holeček skočil do výšky 148cm, Filip Vajdl skočil do dálky 477cm a Kuba Hanus vrhl koulí  skvělých 11,06m. I ostatní členové družstva odvedli své maximum: Kryštof Přída, Radek Holakovský, Jakub Múller, Michal Tůma a Filip Pazdera.

První atletický den dopadl skvěle. Všichni odjížděli spokojení.

Čtvrtek 11.5.2017 patřil dívkám. Tentokrát nás sluníčko  ráno vítalo a i po obědě se s námi loučilo. Celý den bylo krásně.

Mladší žákyně.

Tým od loňského roku posílený o šikovné šesťandy měl velké ambice. Ale soupeři nespí a také trénují a zlepšují se. Celá soutěž byla napínavá a do konce všech disciplín jsme nevěděly, jak všechny součty dopadnou. Tušily jsme, že by medaile mohla být, ale nevěděly jsme jaká. Dívky do soutěží daly opravdu vše. Překonávaly své osobní rekordy nebo se jim přibližovaly. Za zmínku stojí skok vysoký Josefíny Zachové 137cm a její běh na 60m ( 9,1s). Stejný čas zaběhla i Míša Brezová. Ta také hodila míčkem skvělých 42, 47 m, což se v minulých letech dlouho nikomu nepovedlo. O 30 cm méně hodila i Kristýna Dvořáková( 42, 17m). V běhu na 600m se dařilo Andree Štěpánové. Ta se přiblížila 2 minutové hranici( 2:04 50min). Výborný výkon podala i Bára Kotrčová ve skoku vysokém výkonem 131cm a Bety Londinová ve skoku dalekém 397cm.

Nakonec výkony stačily na skvělé  bronzové medaile za  3. místo, a to jsme netušily, jak blízko bylo ke stříbrné medaili ( 21 bodů). V tu chvíli jsme ale byly rády za jakoukoliv  medaile. Podílely se na ní také : Tereza Šišmová, Viky Horníková, Kačka Formánková, Barbora Dyková, Eliška Melicharová a  Lucie Vendolská.

Všem medailistům gratulujeme k výborným atletickým výkonům a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Starší žákyně.

I naše velké dívky se snažily podat co nejlepší výkony a některé si také udělaly osobní rekordy. Bohužel ani snaha někdy nestačí. Soupeřky byly tentokrát lepší. Určitě ale je potřeba pochválit všechny členky družstva za odhodlaný přístup k soutěžím. Tereza Potůčková zaběhla 800m za 2: 51,4 min, Mája Mihalčiková skočila 388cm do dálky, Anička Lhotáková překonala ve vrhu koulí hranici 7 m ( 7,28m) a štafeta dosáhla pěkného času 34,9s. V týmu soutěžily Adéla Dvořáková, Sára Macháčková, Eliška Trojanová, Saša Falvey, Klára Matoušková, Lucka Růžičková , Jana Urešová a Markéta Nguyen.

Dívky nakonec skončily páté a i jim patří poděkování za vzornou reprezentaci školy.

Děkuji za spolupráci učitelům Tv, kteří se podíleli na přípravě reprezentantů : paní učitelce Jarce Holubové, pánům učitelům Aleši Zenáhlíkovi a Romanu Kepičovi.