POPRASK - košíková

Míčové hry mají žákyně a žáci při Tv docela rádi. Ale něco jiného je hrát míčovou hru při tělocviku a něco jiného je, zúčastnit se turnaje. Úspěchy v košíkové na naší škole přichází ve vlnách, podle počtu aktivních hráčů a hráček v týmu.  Byly doby, kdy se léta jezdilo na Prahu a dokonce na republiku i v této míčové hře, košíkové. Potom jsme dlouho byli v košíkové spíše do počtu a byli jsme rádi za body za účast. Již v loňském roce se začalo blýskat na lepší časy a letos se jízda na vlně úspěchu potvrdila.

Dívky 6. – 7. Třída

Oporami družstva v základní sestavě týmu, byly sestry Krausovy Vendula a Johanka. Tým podržely i v kritických okamžicích, kdy se o 1 bod prohrávalo. Ale dařilo se i ostatním hráčkám. Jak v základní sestavě Kristýně Dvořákové, Kačce Formánkové a v obraně excelovala Míša Brezová.  Do zápasů nastoupily postupně všechny členky družstva a i druhé pětce to krásně padalo do košů. Mile překvapila Helča Malůšková, Barča Kotrčová, Viky Horníková v útoku i Sára Bujuluová a Terka Dufková v obraně. Po výhře  nad Barrandovem 36 : 3 a nad GNK 46:10 se turnaj rozhodoval v zápase s domácím Radotínem. Do poloviny zápasu bylo skóre velmi vyrovnané. Střídavě jsme o 1 až  2 body prohrávaly a  zase vyhrávaly. Teprve v posledních minutách jsme si vytvořily malý náskok, který se nám podařilo udržet až do konce zápasu. Výhra 16:13 nám zajistila vítězství v turnaji a postup do pražského finále. To bylo radosti……Určitě je to první postup na Prahu v košíkové dívek v tomto desetiletí.

Holky, velká gratulace a pochvala za skvělou reprezentaci školy.

Dívky 8. – 9. třída

Dívky do turnaje vstoupily výhrou nad Barrandovem 24: 0. Velmi podobný výsledek se jim povedl proti týmu ZŠ  Drtinova 25 : 0. Po smolné prohře s GNK 10 : 20 a napínavém zápase s Radotínem 14 : 21, dívky obsadily krásné 3. místo a z turnaje si odvezly bronzové medaile. Oporami týmu byla Anička Lhotáková a Tereza Potůčková, kterým pomáhala při hře Klárka Matoušková  v útoku a v obraně Adéla Mrázková se Sárou Chlustinovou. I ostatní členky družstva se zapojily do hry , i když ve hře nestrávily tolik času. Byla to Sára Macháčková, Viki Godorová a Markéta Nguyen.

Bronzová medaile je prima, holky, děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme k úspěchu.
J.M.