Oslava 40. výročí založení školy

Jak jsme cestovali časem

V úterý 20. června slavila ZŠ a MŠ Weberova 40. výročí svého vzniku a byla to oslava, jak se patří!

Dlouho připravovaná akce, na které se podílely desítky, ba stovky žáků, učitelů, rodičů a příznivců školy, se nesla v retro-duchu roku 1977, kdy naše škola poprvé otevřela své brány vzdělání. Návštěvníky bavil celé odpoledne bohatý doprovodný program na dvaceti stanovištích po celém školním areálu. Nabídka aktivit byla opravdu velmi pestrá- od lezecké stěny přes výstavu trabantů až po malování na obličej. Pamětníci zatlačili slzu dojetí při listování kronikami a prohlížení historických fotografií. Místy to vypadalo, jako by se Weberovka doslova propadla v čase a sedmdesátá léta minulého století se nám zhmotnila přímo před očima:-)

Počasí bylo toho dne bez nadsázky tropické, ale všichni měli možnost se občerstvit- ať už ve školním "bufetu", v plážovém baru, či pod osvěžující sprškou rozprašovače. Sportovní zaměření naší školy bylo připomenuto dopoledními plaveckými závody žáků v rámci soutěže "Šplouch". Vyvrcholením celého dne pak byl hlavní program na školním hřišti, kde se na pódiu vystřídaly děti z celé školy se svými vystoupeními, pan ředitel popřál oslavenkyni k narozeninám a byla uzamčena časová schránka s našimi vzkazy budoucím generacím.

Celá slavnost by nemohla být realizována bez spolupráce a pomoci všech zúčastněných. Ještě jednou velmi děkujeme všem, kdo se jakkoliv podíleli na zdárném průběhu akce!

Snad jsme společně dokázali, že Weberovka je prima místo, kde se dějí zajímavé věci. Je to škola plná nadaných a šikovných dětí, škola, kde učitelé a rodiče dokáží spolupracovat, škola, do které je radost chodit!

Tak na shledanou za dalších deset let!

Za organizační tým slavnosti Kateřina Škrétová