Královský sedmiboj 2016

Tak se opět objevila atletická soutěž pro žáky 1. stupně ZŠ. Je konec smutnění po Kinderiádě. Máme radost, že se můžeme zúčastnit podobné soutěže, která je také atletická a mohou se do ní zapojit naši nejmladší žáci. Soutěž se jmenuje Královský 7 boj a závod proběhl 8.12. 2016  v atletické hale na Strahově.

Soutěžilo se v těchto disciplínách: 60m, 60m překážek, hod medicinbalem, skok z místa, skok daleký a štafeta 8 / 100m. Každý žák závodil ve dvou disciplínách a ve štafetě.

Naše družstvo tvořilo 8 žáků z 1. – 5. tříd.

Nejlépe si vedl náš nejstarší člen družstva Tomáš Hotovec 5. B, který obsadil skvělé 2. místo ve velké konkurenci v běhu na 60m překážek a odvezl si stříbrnou medaili. Velkou radost nám udělala Simona Stuchlíková 3. A, která skončila v hodu medicinbalem na pěkném 4. místě a v běhu na 60m obsadila 5. místo. O další krásné 4. místo se postaral Matěj Pelikán 3. A v hodu medicinbalem. 5. místo ve stejné disciplíně obsadil i Matouš Národa 4.C v kategorii čtvrťáků. Nejmladší z chlapců Jakub Komárek 2.A doběhl v běhu na 60m na pěkném 8. místě.

Ne všem členům družstva se povedlo probojovat svým výkonem do první desítky, ale bojovali všichni a za to je třeba je pochválit.

Naše škola obsadila v konkurenci 25 škol pěkné 10. místo.

Gratulace patří všem účastníkům soutěže :

Emmě Stočesové, Kubovi Komárkovi, Simoně Stuchlíkové, Matěji Pelikánovi, Adéle Melicharové, Matouši Národovi, Zuzce Dykové, Tomáši Hotovcovi.

J.M.