Biologická olympiáda 2017

Druhý týden v lednu se uskutečnilo školní kolo biologické olympiády.  Zúčastnilo se 6 žáků 6. – 8. tříd. Letošní ročník chtěl přilákat hloubavé žáky na téma:  Detektivem v přírodě.
I vstupní úkoly měly detektivní nádech. Žáci měli prozkoumávat, vyhledávat, pozorovat, hledat  stopy činností různých živočichů na rostlinách a  v přírodě.  Naši žáci si vybrali pro vypracování vstupního úkoly tato témata:

Pobytová znamení

Hálky

Odlévání stop

Vypracování vstupního úkolu je vždy vstupenkou do školního kola. V letošním ročníku odevzdali někteří účastníci naprosto profesionálně zpracované práce. Plný počet bodů získali tři žáci, kteří měli zpracované vstupní úkoly na středoškolské úrovni. Byli  to tito žáci: Tran Khanh  Huyen , Radek Holakovský, Barbora Kotrčová.

Během školního kola si museli účastníci poradit s teoretickou částí, s laboratorním úkolem a s poznáváním rostlin, hub a živočichů.

Kdo zvládl školní kolo nejlépe?

Kategorie D

1. Barbora Kotrčová    71,5 bodu
  2. Tereza Šišmová  63,5 bodu
  3. Vladimír Pátek  37,5 bodu
  4. Daniela Barabascheva 36.5 bodu

Kategorie C

1. Radek Holakovský  71 bodů
  2. Tran Khanh Huyen 52 bodů

Všem účastníků děkuji za účast a Barboře a Radkovi gratuluji k získání 1. místa.

Vítězové obou kategorií postupují do obvodního kola, které se bude konat v dubnu.

J.M.