Projektové dny 26.10. a 27.10.2015

V pondělí 26.10. a v úterý 27.10. se na naší škole uskutečnily projektové dny, které se vztahovaly ke dvěma letošním významným výročím – v tomto roce uplynulo 600 let od upálení Mistra Jana Husa a také 70 let od konce 2. světové války.

Každá třída si zvolila jedno z těchto témat a žáci se pokusili získat k dané problematice co nejvíce informací. Jednou z cest bylo pátrání přímo v terénu – takže někdo vyrazil do centra Prahy na Staroměstské náměstí, k Betlémské kapli nebo na výstavy Husova Praha či Wintonovy vlaky. Někdo zvolil vzdálenější cíle, například Zbraslav nebo dokonce Plzeň.

Další etapou pak bylo seznámení s tématem pomocí literatury, internetu, filmových ukázek a dokumentů či připravených prezentací a referátů.

Výsledkem pilné práce všech zúčastněných žáků i vyučujících je řada krásných projektů, které nyní zdobí chodby a nástěnky naší školy.
M.D.