POPRASK - přespolní běh

Téměř ve stejnou dobu se každoročně zahajuje POPRASK (Pohár pražských škol) soutěží v přespolním běhu. Letos se žáci k obvodnímu kolu sešli v Radotíně.

Pro některé to byla premiéra, pro deváťáky loučení. Každý si soutěž prožil po svém, ale všichni se snažili podat co nejlepší výkon. Do cíle doběhlo vždy úspěšně celé družstvo. Nejlépe si vedli chlapci ze 4. – 5. tříd  a dívky ze 6. – 7. tříd . Po velmi vyrovnaných výkonech všech členů týmu, se jim podařilo získat zlaté medaile. Dívky si vítězstvím vybojovaly postup pražského finále. Součet jejich umístění byl rekordně nejnižší. Za umístění na 3., 4.,9., 10. místě získaly 26 bodů a to jim stačilo na 1. místo. Chlapci získali vítězství za 31 bod a umístění na 4., 8., 9., 10. místě. Ani další družstva se neztratila. V konkurenci 9 škol si naši žáci doběhli pro 4. místo, dvě 5. místa a 7. místo. Získali jsme i jedno prvenství v kategorii 8. – 9. tříd. Lukáš Netrefa se s dlouholetou reprezentaci v této soutěži rozloučil výhrou. Zvítězil s neuvěřitelným náskokem a zaslouží velkou pochvalu. Tu si ale zaslouží všichni i za fandění a vzájemnou podporu. Počasí se vydařilo a domů jsme se vraceli spokojení. Nejvíc samozřejmě naši medailisté. A kdo přivezl domů zlaté medaile?

Chlapci 4. – 5. tříd : Matyáš Jenšovský, Tomáš Hotovec, Vít Novotný, Pepa Novotný

Dívky 6. – 7. tříd  : Tereza Potůčková. Kristýna Dvořáková, Josefína Zachová, Andrea Štěpánová, Viktoria Horníková

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy a dívkám držíme palce v dalším postupovém kole.
J.M.