POPRASK - přehazovaná

Přehazovaná - chlapci 4. - 5. třída

Naši hclapci se umístili na 5. místě.
Gratulujeme!

J.H.

Přehazovaná - dívky 6,-7, třída "Od zklamání k úspěchu"

V pátek 1.4.2016 proběhla na Barrandově soutěž v přehazované a nebyl to apríl. Dívky se na soutěž během hodin tělesné výchovy docela dlouho připravovaly. Na soutěž se všechny těšily a tajně doufaly v úspěch…

Každá soutěž začíná losováním. Naše škola byla zařazena do 4členné skupiny A. Našimi soupeři byly školy: ZŠ Chaplinovo náměstí, Gymnázium Dopplera a ZŠ Zbraslav. A právě s posledně jmenovanou školou holky zahajovaly soutěž. Tentokrát se hrálo na 2 vítězné sety do 15 bodů. Nezahájily jsme zrovna dobře. Několik nepřesných přihrávek, pár dotyků sítě při krásné smeči a najednou byl první set prohraný. Sice jen o dva body, ale výsledek 13 : 15 nás trochu překvapil. Druhý set jsme pozměnily sestavu, ale už jsme měly ze soupeřek respekt a prohra v prvním utkání nás neminula. Pro holky velké zklamání, neboť pouze vítěz ze skupiny hraje o medaile. Opět mícháme se sestavou a do dalšího zápasu holky nastupují ve větší koncentraci a již dobře rozehrané. Začínají se víc hýbat a smečařky se krásně trefují do mezer mezi soupeřky. Domácí Chaplinka nemá šanci. Podaří se jim nám dát ve dvou setech pouze 9 bodů. To jsme netušily, že tyto body rozhodnou v náš prospěch při konečném účtování. Jasná výhra holkám zlepšuje náladu, ale prohra z prvního utkání je stále velmi mrzí. Před posledním zápasem ve skupině se dozvídáme, že v případě výhry nad Dopplerem je určitá šance na postup mezi 3 nejlepší. Holky jsou v bojové náladě a vlastně se na zápas těší. Pro přihlížející to jsou spíš nervy…První polovina 1 setu je velmi vyrovnaná a soupeř má stále 1 – 2 náskok. Až těsně před koncem setu se holky ujímají vedení, které udrží až do konce. Jupíííííí. Ještě nás čeká druhý set. Ten však holky zahajují velmi dobře a nenechávají nic náhodě a celkem jasně vítězí. Zavládne velká radost, ale zároveň nejistota, jestli body budou stačit na postup. Chvilka napětí a následná velká radost z postupu mezi 3 nejlepší týmy. Tak je to tam – medaile budou. Paráda. Teď je otázkou, jakou budou mít barvu. Proti holkám se připravují dívky ze ZŠ Nepomucké. Vyhrály jednoznačně skupinu, mají 2 vysoké hráčky, tak uvidíme, jak jim to půjde. Naše dívky hned od začátku hrají výborně. Dobíhají nechytatelné rány, krásně a přesně smečují. Je radost se na ně dívat. Oprávněně zápas vyhrávají a září štěstím. Nešetřím chválou, zaslouží si ji. Čeká nás finále s tradičním soupeřem GNK. Ani finále nebylo špatné. Docela dlouho jsme s „volejbalistkami“ držely krok.  Prohra nás už ani moc nemrzela. Konečné druhé místo a stříbrné medaile v celém turnaji měly pro nás barvu zlata. Opravdu „ Od zklamání k úspěchu“. Nakonec zavládla velká spokojenost.

Kdo se podílel na tomto úspěchu ZŠ Weberova?

Anička Lhotáková, Terka Potůčková,Viky Godorová, Mája Mihalčiková, Johanka Krausová, Áďa Mrázková, Sára Chlustinová, Sára Macháčková, Terka Dufková.

Holkám moc gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

J.M.