POPRASK - plavání obvodní kolo

Na zlaté vlně aneb zlato, zlato, zlato, zlato, zlato a zase zlato

Výsledky sportovních soutěží jsou v letošním roce výjimečné. Co soutěž, to minimálně jeden vynikající výsledek. Ovšem v některých soutěžích i víc. V  plavání, které se konalo minulý týden, se povedlo nejlepších výsledků nejvíc. A to maximum. Dokonce padlo několik rekordů.

První den závodili chlapci. Jejich vítězství  ve všech kategoriích byla jednoznačná. Žáci 6. – 7. tříd utvořili rekord ziskem 13 bodů za jednotlivá pořadí. Padlo i několik osobních rekordů. Každý rok se zlepšujeme. Hlavní zbraní všech našich týmů byla vyrovnanost.

Na zlatých medailích se podíleli:

Třídy 8. – 9.: Ondřej Hanus, Ondřej Formánek, Jakub Novotný, Dominik Stočes, Honza Šátek, martin Sýkora

Třídy 6. – 7.: Filip Němec, Filip Pazdera, Ondřej Zavřel, Jakub Hanus, Michal Vaněk, Dan Daněk

Třídy 4. – 5.: Lukáš Hrouda, Matyáš Jenšovský, Matěj Novotný, Jakub Střešinka, Tomáš Hotovec, Vítek Novotný

Druhý den soutěžila děvčata. Chlapci jim dali laťku velmi vysoko. Dívky se však pustily do závodů naplno. A děly se věci. Nejstarší dívky zvítězily téměř o 30 bodů.  Mladší dívky ani jednou nevyhrály a přesto zvítězily. A nemladší děvčata vylepšila rekord chlapců a získala výhru s minimem možných 11bodů. A to tu ještě nebylo! Tak to byla zlatá tečka po veleúspěšných plaveckých závodech.

Na zlatých medailích se podílela:

Třídy 8. – 9.: Martina Štípková, Tereza Bláhová, Marie Pýchová, Veronika Maříková, Míša a Eliška Trojanovy

Třídy 6. – 7.: Adéla Dvořáková, Adéla Střešinková, Tereza Šišmová, Johana Krausová, Viktorie Horníková, Josefína Zachová

Třídy 4. – 5.:  Bára Voplakalová, Bára Nováková, Klára Špaňárová, Vendula Krausová, Daniela Barabasheva, Ivana Dvořáková

Na výkonech se projevil trénink z hodin tělesné výchovy, volitelného předmětu i z plaveckého kroužku.

Velký dík za přípravu závodníků patří tělocvikářům školy a hlavně paní učitelce Jarce Holubové.

Všem závodníkům děkujeme za veleúspěšnou reprezentaci školy.

A závodníkům ve starších kategoriích, ať se daří v pražském finále!

J.M.